Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ostry atak na Roberta Kubicę. Jest reakcja Michała Kościuszki

Dawid Góra
Dawid Góra
Jacques Villeneuve i Juan Pablo Montoya zaatakowali Roberta Kubicę na łamach dziennika "Auto Bild". Mają wątpliwości co do stanu zdrowia i możliwości Polaka. W jednoznaczny sposób sprawę skomentował dla nas Michał Kościuszko.

- Nie chodzi o test siedmiu sekund. W takim czasie Kubica będzie musiał opuścić samochód wyposażony w "halo" [system chroniący kokpit - przyp. red.] w przyszłym roku. To będzie trudne przy tym systemie, ale co się stanie, jeśli jakiś samochód się nagle zatrzyma przed Kubicą? Co będzie, gdy ktoś nagle zrobi jakiś manewr i zmieni tor jazdy? Czy Kubica będzie w stanie wtedy wykonać szybki manewr? Jak patrzę na jego rękę, to wątpię - twierdzi Villeneuve, którego Kubica zastąpił w BMW Sauber w 2006 roku.

Były mistrz świata Formuły 1 radzi Kubicy, aby dobrze się zastanowił nad swoją dyspozycją. Jak zaznacza, nie chodzi o czasy okrążeni, ale o odpowiedzialność względem innych kierowców. To samo dotyczy Williamsa, który chce zakontraktować Kubicę. - Jeśli dojdzie do jakiegoś poważnego wypadku, zrobi się ogromna awantura - dodał Kanadyjczyk.

Jeszcze dosadniej skomentował szanse Kubicy Montoya: - Szczerze mówiąc, to chyba jakiś żart. Nie wierzę, że Robert jest w stanie w stu procentach ścigać się samochodem F1, jechać na limicie.

- Sytuacja jest złożona - odbija piłeczkę kierowca rajdowy Michał Kościuszko. - Najlepiej ją ocenią rządzący zespołem Williamsa bezpośrednio związani z Formułą 1. Wiedzą, jak Robert prowadzi bolid. Analiza telemetrii jego zachowania za kierownicą będzie wystarczająca.

ZOBACZ WIDEO: Hit na remis. Brazylia strzelała ślepakami na Wembley - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Mistrz Polski i wicemistrz świata juniorów zaznacza ponadto, że jazda bolidem jest wyczerpująca, ale nie bardziej niż prowadzenie samochodu WRC na odcinkach specjalnych, na szutrze czy lodzie. - Kierowca musi kręcić kierownicą wiele razy częściej. Trzeba to robić bardzo szybko, często w sposób nieprzewidywalny. Robert podczas rajdów udowodnił, że radzi sobie znakomicie. Ja więc o niego się nie obawiam.

Mimo wszelkich wątpliwości, trudno przypuszczać, aby Williams, zatrudniając Kubicę, miał mieć na względzie wyłącznie aspekt finansowy czy marketingowy. Kierowca rajdowy z Krakowa przypomina, że zespół jest specyficzny. Rywalizuje od wielu lat, ma na koncie tytuły mistrzowskie, a jednak od zawsze jest teamem rodzinnym.

- Nazwisko założyciela funkcjonuje w nazwie do dzisiaj. Nie jest to fabryczny zespół, jak np. Ferrari czy Mercedes. Oczywiście ma to wpływ na wysokość budżetu i na pewno każdy zastrzyk finansowy byłby przydatny. Miejmy jednak nadzieję, że największą wartość będzie stanowić poziom sportowy, a nie rozgrywki polityczne czy finansowe. Choć trzeba przyznać, że sport motorowy często rządzi się brutalnymi zasadami - mówi Kościuszko.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica w barwach Williamsa jest w stanie wygrywać wyścigi F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL