Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej Sirotkin w bolidzie Williamsa podczas testów w Abu ZabiMateriały prasowe / Pirelli Media / Siergiej Sirotkin w bolidzie Williamsa podczas testów w Abu Zabi

Siergiej Sirotkin: Liczę na angaż w Williamsie

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Siergiej Sirotkin przyznał, że ma nadzieję, iż Williams wybierze go zamiast Roberta Kubicę na sezon 2018. Rosjanin oraz Polak w środę testowali bolid FW40 w Abu Zabi.

Zdaniem mediów, to Robert Kubica jest faworytem do objęcia fotelu w Williamsie na sezon 2018. Jednak Siergiej Sirotkin liczy, iż ekipa z Grove wybierze właśnie jego. - Chciałbym podziękować zespołowi za danie mi szansy. Nie wiem, co teraz przyniesie przyszłość, ale liczę na angaż - powiedział 22-latek dla francuskiego "Auto Hebdo".

Dotychczas Rosjanin związany był z Renault, gdzie był kierowcą testowym. Dodatkowo za Sirotkinem stoi duży sponsor. Niektórzy uważają, że Williams zaprosił go na testy, aby otrzymać jednorazową wpłatę od SMP. Ekipa z Grove rozważyć może także dla Rosjanina podobną rolę, jaką wykonywał w Enstone.

Jednak Sirotkin wyjaśnił, iż liczy na fotel wyścigowy. - Nie mogłem liczyć na miejsce w Renault w najbliższej przyszłości. Trudno jest nie mieć posady i być tylko rezerwowym. Wiele się mogę nauczyć, lecz potrzebuję adrenaliny- oświadczył.

22-latek podczas testów w Abu Zabi miał okazję poznać Kubicę. - Spotkaliśmy się po raz pierwszy. To bardzo otwarty i miły człowiek. Sporo rozmawialiśmy i mogliśmy porównać nasze czasy, nawet jeśli nie miały one dużego znaczenia. Dla niego najważniejsze było pojechać na dobrym poziomie. To co zrobił, jest naprawdę wyjątkowe - zakończył Sirotkin.

Z trójki kierowców Williamsa na testach, to Robert Kubica wykręcił najlepszy czas jednego okrążenia.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica może liczyć na wsparcie polskich kibiców. Wyjątkowa flaga debiutuje w Abu Zabi

Kogo wybierze Williams na partnera zespołowego Lance'a Strolla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL