WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Pirelli Media / Formuła 1

Yusuke Hasegawa nie jest już szefem Hondy w F1

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
W ramach procesu restrukturyzacji, stanowiska szefa Hondy w F1 pod koniec roku straci Yusuke Hasegawa. Obowiązki tej funkcji mają być podzielone na dwie osoby.

W przyszłym sezonie Honda w Formule 1 będzie dostarczać swoje silniki zespołowi Toro Rosso. Japoński producent w związku ze zmianami postanowił także przejść przez proces restrukturyzacji we własnym gronie. Efektem jest utrata stanowiska przez Yusuke Hasegawę.

Od nowego roku funkcję dyrektora technicznego będzie pełnił Toyoharu Tanabe, który będzie nadzorował prace podczas Grand Prix. Natomiast Yasuaki Asaki zostanie dyrektorem operacyjnym w głównej siedzibie w Sakurze.

Honda poinformowała, że Hasegawa został odsunięty z projektu Formuły 1. Japończyk nadal jednak będzie pracował przy projektach badawczych, aby wykorzystać swoje doświadczenie nabyte w królowej sportów motorowych.

- Dzieląc odpowiedzialność w tych obszarach na dwie osoby, dokonujemy ewolucje w naszej strukturze. Ma to sprawić, że zespoły odpowiedzialne za rozwój oraz pracę na torze, szybciej mogły podejmować decyzję - wytłumaczył Katsuhide Moriyama, szef działu komunikacji Hondy.

ZOBACZ WIDEO: Niespodzianka w Getafe, Valencia pokonana. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Honda odniesie sukces z Toro Rosso w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):