WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Robert Kubica podczas testów opon Pirelli w Abu Zabi

Media: Kubica i Sirotkin pozostali w grze. Inni kierowcy skreśleni

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica i Siergiej Sirotkin walczą o miejsce w Williamsie na sezon 2018. Faworytem ciągle jest Polak, ale mocne wsparcie sponsorów Rosjanina sprawia, że ten może zająć miejsce Kubicy w dowolnym momencie.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Nowe informacje na temat sytuacji w Williamsie przynosi kanadyjski "La Journal de Montreal". Według dziennikarzy tej gazety, w walce o fotel w brytyjskiej ekipie pozostali już tylko Robert Kubica i Siergiej Sirotkin.

Nie jest tajemnicą, że sporym atutem Rosjanina jest wsparcie sponsorów. 22-latek zagwarantował Williamsowi pakiet finansowy na poziomie 15 mln dolarów. Co ważne, jego gwarancje dotyczą też sezonu 2019. W przypadku Kubicy sponsorzy są gotowi wyłożyć ok. 8 mln dolarów i to tylko na przyszłoroczną kampanię.

Nie oznacza to jednak, że Williams zdecyduje się na zakontraktowanie Sirotkina, który do tej pory nie miał okazji do regularnych startów w F1. Rosjanin ma na swoim koncie tylko kilka występów w sesjach treningowych, co działa na jego niekorzyść. - Zgodnie z naszymi informacjami, Williams może sięgnąć po Kubicę jako kierowcę, a Sirotkin zostanie rezerwowym. Jeśli Polak nie spełni oczekiwań zespołu, to Rosjanin może zająć jego miejsce w dowolnym momencie sezonu - czytamy w "La Journal de Montreal".

Kanadyjczycy twierdzą też, że żadnych szans na angaż w Williamsie w przyszłym roku nie mają już Daniił Kwiat, Paul di Resta i Pascal Wehrlein.

ZOBACZ WIDEO Gollob planował start w Rajdzie Dakar. "Miałem pomysł na następne 10 lat funkcjonowania w sporcie"


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Williams zakontraktuje Roberta Kubicę na sezon 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)