Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica podczas testów opon Pirelli w Abu Zabi Newspix / Robert Kubica podczas testów opon Pirelli w Abu Zabi

Artur Kubica: Nie wszystko stracone

Michał Kołodziejczyk
Michał Kołodziejczyk
Nic jeszcze nie jest przesądzone. Żyjemy nadzieją, że Robert pojedzie dla Williamsa w przyszłym sezonie - mówi WP SportoweFakty Artur Kubica, ojciec Roberta.

Władze Williamsa zapowiedziały, że w piątek ogłoszą, kto będzie partnerem Lance’a Strolla na przyszły sezon wyścigów Formuły 1. Według zagranicznych mediów będzie to Siergiej Sirotkin. Rosjanin miałby wygrać z Robertem Kubicą dzięki wsparciu finansowemu od SMP Racing.

- Ciągle walczymy, żeby to Robert pojechał dla Williamsa. Nie wszystko jest stracone - mówi nam Artur Kubica, ojciec kierowcy. - Williams jest dość tajemniczy, zapowiedział ogłoszenie decyzji przed świętami. Mamy nadzieję, że będzie to dobra dla nas decyzja. A jeśli nie będzie jej przed świętami, to znaczy, że przynajmniej daliśmy jeszcze władzom Williamsa do myślenia. Podejmujemy działania, które mają przekonać do tego, by postawić na Roberta.

Artur Kubica nie chce zdradzić, o jakie działania chodzi. Przyznaje jednak, że ważne jest wsparcie finansowe: - Oczywiście chodzi o to, co dany zawodnik wniesie do zespołu. Czasami jednak nie umiejętności, doświadczenie czy potencjał kierowcy są decydujące, tylko liczą się pieniądze - tłumaczy ojciec kierowcy.

ZOBACZ WIDEO: Morderczy wyczyn reprezentanta Polski. "To było moje życiowe zwycięstwo"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy wierzysz, że Robert Kubica pojedzie jeszcze w Formule 1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL