WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams Martini Racing / Na zdjęciu: Robert Kubica

Media: Robert Kubica może zostać kierowcą testowym Williamsa

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Williams zaproponował Robertowi Kubicy rolę testera - informuje francuski "L'Equipe". Dziennik nie ma wątpliwości, że etatowym kierowcą ekipy z Grove w sezonie 2018 zostanie Siergiej Sirotkin.

W piątek francuski "L'Equipe" poinformował o nowej propozycji Williamsa dla Roberta Kubicy. Po tym jak zespół z Grove zdecydował o zakontraktowaniu na sezon 2018 Siergieja Sirotkina, miał zaoferować Polakowi rolę kierowcy testowego. - Nie wszystko stracone dla zwycięzcy Grand Prix Kanady z 2008 roku, któremu zaproponowano rolę testera. Tym samym Polak prawdopodobnie otrzymałby szansę jazdy w kilku piątkowych sesjach treningowych - twierdzą Francuzi.

- Williams ogłosi podpisanie kontraktu z Siergiejem Sirotkinem. Kończy się okres suspensu. Po sześciu miesiącach wątpliwości i wielu testach wiemy, że Polak nie będzie startować w nadchodzącym sezonie F1. Pomimo ogromnych starań podejmowanych w minionym roku, aby powrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie, Robert Kubica nie zajmie miejsca Felipe Massy. Decyzja Williamsa zostanie oficjalnie przedstawiona lada moment - dodaje "L'Equipe".

Francuski dziennik to kolejne źródło, które jest przekonane, że Brytyjczycy dokonali już kluczowego wyboru na sezon 2018. Ich zdaniem, kilka czynników działało na niekorzyść Kubicy. Były to problemy z dostosowaniem się do opon Pirelli, co doprowadziło do problemów 33-latka z tempem kwalifikacyjnym.

Niezwykle ważny był też argument finansowy. Sirotkin, dzięki wsparciu firmy SMP, zagwarantował wpłatę do budżetu Williamsa na poziomie 15 mln euro. Co więcej, gwarancje finansowe Rosjanina dotyczą też sezonu 2019. 

Według informacji uzyskanych przez WP SportoweFakty, ogłoszenie nazwiska kierowcy, który obok Lance'a Strolla będzie startować w barwach Williamsa, planowane jest na 16 stycznia. Wtedy też nowy członek brytyjskiej ekipy rozpocznie pracę w symulatorze pod kątem sezonu 2018. Z naszych ustaleń wynika, że tego dnia Williams nie przedstawi jednak swojego rezerwowego. 

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: zobacz, jak haruje Kowalkiewicz. "Przyszła mistrzyni"


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Williams dobrze postąpi, jeśli podpisze kontrakt z Siergiejem Sirotkinem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (33):

    Pokaż więcej komentarzy (30)