WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Robert Kubica podczas testów opon Pirelli w Abu Zabi

Andrew Benson: To szansa dla Kubicy

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
W piątek wieczorem pozytywne informacje dla kibiców Roberta Kubicy przekazał francuski dziennik "L'Equipe". Jego zdaniem, Polak otrzymał od Williamsa ofertę i miałby zostać kierowcą rezerwowym. Andrew Benson uważa, że to szansa dla 33-latka.

Media nadal są przekonane, że to Siergiej Sirotkin będzie partnerem zespołowym Lance'a Strolla. Natomiast Williams wciąż nie potwierdził oficjalnie tych wiadomości i nie zamierza komentować doniesień ws. rosyjskiego kierowcy. Z kolei w piątek "L'Equipe" poinformował, jakoby Robert Kubica miał otrzymać propozycję roli kierowcy rezerwowego w Grove wraz z kilkoma piątkowymi treningami.

Andrew Benson jest zdania, że to bardzo dobra oferta i 33-latek wraz z ze swoim zespołem menedżerskim powinien na nią przystać.

- To ma sens. Nie zamknęłoby to drzwi wielkiemu talentowi. Dostałby też szansę, aby udowodnić, że może poprawić swoje tempo, które jest wątpliwe po testach w Abu Zabi - napisał dziennikarz BBC na Twitterze.

Wcześniej Benson powołując się na swoje źródła w Williamsie ogłosił Sirotkina jako kierowcę Williamsa. Teraz Brytyjczyk również postanowił zasięgnąć opinii w Grove po piątkowych doniesieniach francuskiego dziennika.

- Williams nie będzie komentował informacji z L'Equipe - poinformował.

ZOBACZ WIDEO Kołodziejczyk: Ekstraklasa nie weryfikuje żadnych umiejętności


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Robert Kubica powinien przyjąć taką ofertę od Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):