WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Eleven Sports / Robert Kubica

Ojciec Sirotkina: Mój syn lepszy od Kubicy

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Wiadomo już, że Siergiej Sirotkin w sezonie 2018 będzie kierowcą Williamsa. Rosjanin miał bardziej przekonać do siebie kierownictwo stajni z Grove niż Robert Kubica, co potwierdził jego ojciec - Oleg.

Zaledwie dwa dni po ogłoszeniu Siergieja Sirotkina kierowcą Williamsa, głos w sprawie angażu zabrał jego ojciec, Oleg. - Mój syn okazał się lepszy od Kubicy podczas testów, zarówno w trybie kwalifikacyjnym, jak i wyścigowym - powiedział w rozmowie z rosyjską agencją prasową "Taas".

- Siergiej był również testowany w symulatorze, gdzie wykazał się bardzo dobrą wiedzą. Jego informacje zwrotne były dużo lepsze niż te od kierowców w jego wieku - dodał Oleg Sirotkin.

Po decyzji Williamsa większość fanów była rozczarowana, że podstawowym kierowcą nie został Robert Kubica. Polak ma natomiast pełnić rolę rezerwowego i rozwojowego w Grove. Fani uważają, że najmłodszy skład w całej stawce (suma lat to 41 - przyp. red.) sprawi, że przed Williamsem bardzo trudny sezon.

- Zadaniem Williamsa będzie utrzymanie piątej lokaty w klasyfikacji konstruktorów. Na pewno konkurencja będzie ze strony Renault, które pracowało nad tegorocznym bolidem około dwa lata. Force India i McLaren również będą mocni. Jednak uważam, że Williams ma potencjał. Mają młodych kierowców, ale za rok czy dwa będą jeszcze silniejsi - zakończył Oleg Sirotkin.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica wraca do F1. "W Polsce treningi mogą mieć więcej widzów, niż wyścigi"


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Siergiej Sirotkin będzie lepszy od Lance'a Strolla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)