WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Eleven Sports / Robert Kubica

Ojciec Sirotkina: Mój syn lepszy od Kubicy

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Wiadomo już, że Siergiej Sirotkin w sezonie 2018 będzie kierowcą Williamsa. Rosjanin miał bardziej przekonać do siebie kierownictwo stajni z Grove niż Robert Kubica, co potwierdził jego ojciec - Oleg.

Zaledwie dwa dni po ogłoszeniu Siergieja Sirotkina kierowcą Williamsa, głos w sprawie angażu zabrał jego ojciec, Oleg. - Mój syn okazał się lepszy od Kubicy podczas testów, zarówno w trybie kwalifikacyjnym, jak i wyścigowym - powiedział w rozmowie z rosyjską agencją prasową "Taas".

- Siergiej był również testowany w symulatorze, gdzie wykazał się bardzo dobrą wiedzą. Jego informacje zwrotne były dużo lepsze niż te od kierowców w jego wieku - dodał Oleg Sirotkin.

Po decyzji Williamsa większość fanów była rozczarowana, że podstawowym kierowcą nie został Robert Kubica. Polak ma natomiast pełnić rolę rezerwowego i rozwojowego w Grove. Fani uważają, że najmłodszy skład w całej stawce (suma lat to 41 - przyp. red.) sprawi, że przed Williamsem bardzo trudny sezon.

- Zadaniem Williamsa będzie utrzymanie piątej lokaty w klasyfikacji konstruktorów. Na pewno konkurencja będzie ze strony Renault, które pracowało nad tegorocznym bolidem około dwa lata. Force India i McLaren również będą mocni. Jednak uważam, że Williams ma potencjał. Mają młodych kierowców, ale za rok czy dwa będą jeszcze silniejsi - zakończył Oleg Sirotkin.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica wraca do F1. "W Polsce treningi mogą mieć więcej widzów, niż wyścigi"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Siergiej Sirotkin będzie lepszy od Lance'a Strolla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL