WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Renault F1 Team / Na zdjęciu: Jolyon Palmer

Zjazd w karierze Jolyona Palmera. Z roli kierowcy do eksperta

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jeszcze pod koniec minionego sezonu Jolyon Palmer był kierowcą Renault w Formule 1. Francuzi zwolnili jednak Brytyjczyka z kontraktu, a ten nie znalazł sobie miejsca w innej serii wyścigowej. W efekcie w tym roku będzie ekspertem BBC.

Przygoda Jolyona Palmera z Renault nie należała do udanych. W trakcie dwóch lat brytyjski kierowca punktował jedynie w dwóch wyścigach. Słabe wyniki osiągane przez 27-latka sprawiły, że w trakcie minionego sezonu Francuzi zaczęli się rozglądać za zastępcą dla niego. Początkowo w kontekście zajęcia miejsca Palmera mówiło się o Robercie Kubicy, ale ostatecznie kontrakt w ekipie z Enstone otrzymał Carlos Sainz.

Palmer, po tym jak stracił angaż we francuskim zespole pod koniec sezonu 2017, rozglądał się za rywalizacją w innej serii. Brał pod uwagę m. in. starty w Formule E. Tych planów nie udało mu się jednak zrealizować.

Wobec braku innych propozycji, brytyjski kierowca został ekspertem radia BBC. Palmer wraz z dziennikarzami Jackiem Nichollsem i Jennie Gow będzie komentować wydarzenia związane z królową motorsportu. Jego analizy wyścigów będzie można przeczytać również na stronie internetowej BBC.

- Dużo pracowałem z Jackiem i Jennie, ale jestem przyzwyczajony do tego, że jestem przez nich przepytywany. Wspaniale będzie do nich dołączyć i samemu móc zadawać pytania. Jestem zafascynowany, gdy patrzę na to jaka rywalizacja szykuje się nam w F1. Mam nadzieję, że będę w stanie przekazać swoją wiedzę o tym sporcie, aby rzucić nowe światło na pewne fakty - powiedział Palmer.


ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica trzecim kierowcą Williamsa. "Pukał do drzwi F1, teraz do nich wali"

Czy Jolyon Palmer wróci do startów w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL