Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sieriej Sirotkin rozmawia z inżynierami WilliamsaMateriały prasowe / Na zdjęciu: Sieriej Sirotkin rozmawia z inżynierami Williamsa

Problemy nie opuszczają Sirotkina. "Było cieplej, ale warunki wciąż trudne"

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Siergiej Sirotkin uzyskał lepszy czas z dwójki kierowców Williamsa w pierwszym dniu drugiej tury przedsezonowych testów F1. Rosjanin miał jednak mniej powodów do radości z powodu małego przebiegu.

Tylko 42 okrążenia udało się pokonać kierowcy z Rosji na torze Catalunya pod Barceloną we wtorkowy poranek. Williams planował szerszy program testów dla 22-latka, ale został on zakłócony przez wymianę kilku części. Dodatkowo Siergiej Sirotkin zmagał się długo z odnalezieniem odpowiedniego balansu w trudnych wietrznych warunkach.

- Było znacznie cieplej niż w poprzednim tygodniu, ale warunki do testowania wcale nie były łatwiejsze - powiedział Sirotkin. - Przez cały poranek mieliśmy kilka drobnych problemów więc nie było idealnie, ale z pewnością lepiej niż w pierwszych testach i mogłem z tego coś wynieść.

- Uzyskaliśmy trochę danych, które pomogą nam w programie testów na kolejny dzień. Pierwszy nie był najlepszy, ale czasem tak bywa - dodał Sirotkin.

Siergiej Sirotkin poprawił we wtorek swój najlepszy czas z pierwszej tury testów o blisko 0,3 sekundy. Rezultat 1:21.588 dał mu jednak odległą 9. lokatę. Niżej bo na 13. miejscu sklasyfikowano jego zespołowego partnera Lance'a Strolla.

ZOBACZ WIDEO Wicemistrz świata zachwycony polskim trenerem. "To geniusz!"

Czy Siergiej Sirotkin będzie najszybszym kierowcą Williamsa w drugiej turze testów F1 w Hiszpanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL