WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: wyścig Formuły 1

Kibice nie poznają szczegółów rozmów na temat zmian w F1

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Szefowie zespołów Formuły 1 dowiedzieli się w Bahrajnie jak wygląda wizja mistrzostw według planów Liberty Media. Informacje przekazane prasie to jednak tylko główne założenia, których detale będą ustalane za zamkniętymi drzwiami.

Dwaj główni dyrektorzy F1 - Chase Carey i Ross Brawn zaprosili szefów wszystkich zespołów na specjalne spotkanie w piątek, podczas dnia rozpoczynającego weekend z Grand Prix Bahrajnu. W trakcie zebrania ustalono, że dyskusje na temat przyszłości sportu będą odbywać się w tajemnicy przed prasą.

- Będziemy unikać szczegółów spotkań takich jak te piątkowe. Tak ustalono pomiędzy zespołami oraz Chasem i Rossem - powiedział szef McLarena, Zak Brown. - Myślę, że ogólny kierunek rozwoju jest właściwy. Oczywiście pojawia się wiele szczegółowych pytań, ale padną one za zamkniętymi drzwiami.

Stojący na czele jednego z mniejszych teamów w F1, Gunther Steiner z Haas F1 Team podkreślił, że to o czym dyskutowano, to coś więcej niż tylko "lista życzeń" Liberty Media, choć dalej nie jest to pewna i ustalona na lata strategia.

- To coś pomiędzy gotowym planem a listą życzeń - stwierdził Steiner. - Były to raczej propozycje. I jest to całkiem dobry punkt wyjścia do dalszych rozmów.

Claire Williams ma z kolei nadzieję, że Liberty Media potraktuje poważnie swoje zapowiedzi i nie wycofa się z kluczowych punktów, które dają nadzieję dla mniej zamożnych ekip, takich jak Williams, na dalszą rywalizację w cyklu.

- W przeszłości mieliśmy podobne rozmowy, których treść była dobrze znana i nic z tych zapowiedzi nie zostało zrealizowane. Tym razem odniosłam wrażenie, że przedstawiony plan jest rzeczywiście dążeniem do zmian - powiedziała Williams.

Bob Fernley z Sahara Force India chwali zaś model współpracy Liberty Media z zespołami, który opiera się bardziej na indywidualnych rozmowach niż ogólnej dyskusji. - To dobre rozwiązaniem dla problemów z jakimi borykaliśmy się w przeszłości - powiedział zastępca szefa Force India.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: Moi kibice są ewenementem

Czy kibice powinni znać szczegóły rozmów o przyszłości F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL