Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nico Rosberg AFP / Nico Rosberg

Nico Rosberg ogłosił nowy projekt. Niemiec będzie szkolić młode talenty

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Po tym jak rozluźniły się relacje Nico Rosberga z Robertem Kubicą, były mistrz świata Formuły 1 ma więcej czasu na inne projekty. Niemiec właśnie ogłosił założenie nowego programu rozwoju młodych talentów.

Jak zdradził Robert Kubica, jego współpraca z Nico Rosbergiem nie jest już tak intensywna jak pod koniec ubiegłego roku. Polak w rozmowie z "Motorsportem" zdradził, że były mistrz świata Formuły 1 ma ogrom innych obowiązków.

Na potwierdzenie tych słów, Rosberg właśnie ogłosił założenie nowej akademii talentów. Powstała ona dzięki wsparciu firmy Petronas, która jest w F1 jest tytularnym sponsorem Mercedesa.

Niemcowi w prowadzeniu szkoły pomagać będzie Dino Chiesa. To właśnie on odpowiadał za ekipę kartingową MBM Mercedes Benz-McLaren, gdy w latach 2000-2001 swoje skrzydła rozwijali w niej Rosberg i Lewis Hamilton.

- Dino to najlepsza postać w świecie kartingu. Wierzę też w stworzone przez niego podwozie dla gokartów. Był moim szefem podczas tych wszystkich sezonów, gdy ścigałem się jako dziecko. Najbardziej udany okres przypada na ekipę MBM, gdzie byliśmy wspólnie z Lewisem. Razem osiągnęliśmy sporo sukcesów - mówi Rosberg.

Jako pierwsi do szkoły talentów Rosberga dołączyli 13-letni Taylor Barnard z Wielkiej Brytanii oraz 18-letni Lorenzo Travisanutto z Włoch. - Nie mogę się już doczekać momentu, kiedy wspólnie zadebiutuje w świecie kartingu - dodaje Rosberg.

Chiesa również nie ukrywa ekscytacji w związku z nowym projektem. - Obecnie rozwój kierowcy to nie tylko kwestia obracania kierownicy. To coś więcej. Chodzi też o takie kwestie jak inżynieria, marketing czy współpraca z mediami. Dlatego uważam, że wspólnie z Nico stanowimy świetny duet, którego celem będzie wspieranie młodych talentów - zapowiada Chiesa.

ZOBACZ WIDEO RSMP: Emocje w Świdnicy. Grzyb i Hundla triumfująOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy akademia talentów prowadzona przez Nico Rosberga odniesie sukces?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL