Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu bolid Toro Rosso Materiały prasowe / Toro Rosso / Na zdjęciu bolid Toro Rosso

Toro Rosso bez dyrektora. John Booth opuścił zespół

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
John Booth pracował jako dyrektor wyścigowy Toro Rosso od roku 2016. Brytyjczyk zrezygnował jednak z zajmowanego stanowiska. - Być może jestem już za stary na Formułę 1 - twierdzi.

Gdy pod koniec 2015 roku Manor Racing ogłaszał wycofanie się z Formuły 1, John Booth związał się z Toro Rosso. Objął w tej ekipie funkcję dyrektora wyścigowego. Brytyjczyk postanowił z niej jednak zrezygnować, biorąc pod uwagę coraz lepszą sytuację Manora i zaangażowanie się tego zespołu w starty w LMP1 w serii WEC.

- Moje zaangażowanie w Toro Rosso wypaliło się w sposób naturalny. Może jestem już za stary na Formułę 1? - powiedział Booth w rozmowie z "Motorsportem".

Brytyjczyk zaprzeczył, że jego odejście z zespołu z Faenzy jest powiązane z nawiązaniem współpracy z Hondą. - Wyjaśnijmy to w ten sposób, że w moim wieku te wszystkie loty i hotele zaczynają być męczące. Lubię jednak podróżować po świecie prywatnie. Może wrócę kiedyś do Japonii - dodał.

Rezygnacja z pracy w Toro Rosso sprawiła, że Booth może się w pełni poświęcić ekipie Manor. - Skupiam się na programie LMP1. Mamy sporo planów, nawet jeśli nie mamy zbyt wielu szans w starciu z Toyotą. Nie mamy stu milionów euro, ale LMP1 jest podobne do F1. Osiągi można czasem zbudować - zakończył.

ZOBACZ WIDEO RSMP: Emocje w Świdnicy. Grzyb i Hundla triumfująOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy kierowcy Toro Rosso poprawią swoje wyniki względem zeszłego roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL