WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Oliver Rowland

Kubicy rośnie rywal do miejsca w Williamsie. "Jestem Brytyjczykiem, to mi pomoże"

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Testowy kierowca Williamsa, Oliver Rowland uważa, że może liczyć się w grze o fotel w zespole z Grove na sezon 2019. Były kierowca Formuły 2 testował we wtorek bolid FW41.

Oliver Rowland spędził ostatnie dwa sezony pełniąc funkcję kierowcy rozwojowego w Renault, ale pod koniec 2017 roku przeniósł się do teamu Williams, gdy stwierdził, że nie ma szans na angaż we francuskiej stajni.

W Williamsie 25-latek pełni podobną rolę i jego zadanie sprowadza się do kilkugodzinnych sesji w symulatorze. We wtorek na torze Catalunya dostał wreszcie szansę testów tegorocznego samochodu. Jak przyznaje robił wszystko, aby w trakcie kilku godzin pracy z zespołem, przekonać go do swojej osoby i mieć szansę walki o posadę na rok 2019.

- Trudno powiedzieć jak wygląda obecnie sytuacja kadrowa w Williamsie - powiedział Rowland na temat perspektywy objęcia fotela wyścigowego w zespole. - Oczywiście będziemy się temu przyglądać, ale póki co, chcę dobrze wykonywać powierzone mi zadania.

- Spójrzcie na przykład Valtteriego Bottasa - gdy był w Williamsie miał podobne obowiązki jak ja. Nie ścigał się i skupiał się tylko na roli kierowcy rozwojowego. Celuję w coś podobnego. Poza tym jestem Brytyjczykiem, a to może pomóc w brytyjskim zespole - dodał.

Tegoroczny samochód Williamsa sprawia ogromne kłopoty na torze. Problemy sięgają najbardziej kluczowych obszarów związanych m.in. z konstrukcją podwozia. Szef techniczny teamu Paddy Lowe stwierdził, że to zwiększa odpowiedzialność Rowlanda i daje mu szansę na wywarcie większego wrażenia na zespole.

- Mamy wiele części do sprawdzenia, a Oliver będzie się z nimi obchodził jako pierwszy. Opieramy więc sporo naszych decyzji na jego uwagach - powiedział Lowe. - To dla niego wspaniała okazja, aby pokazać jak odnajduje się w takiej sytuacji i przy tym jakie jest jego tempo, co jest równie istotne.

Williams nie wyklucza, że Rowland pojawi się w zespole także przy okazji kolejnych testów. - Dokładnie przeanalizujemy jego występ w Hiszpanii i zobaczymy co dalej. Kolejną okazją do sprawdzenia mogą być testy na Węgrzech w lipcu - oznajmił Lowe.

Rowland potwierdza, że trwające testy są dla niego kluczowe, jeśli chodzi o porównanie z pozostałymi kierowcami, ponieważ do tej pory miał okazję tylko, do sprawdzenia się symulatorze. - Po testach w Hiszpanii będę miał pojęcie jak wyglądam na tle innych. Wiem, że w symulatorze wykonuję dobrą robotę i jestem szybki. Zobaczymy jakie będą wyniki - dodał Brytyjczyk.

ZOBACZ WIDEO Ekspert wróży Kubicy błyskawiczny powrót. "Jego wyniki są niewiarygodne!"


Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Oliver Rowland powinien dostać szansę w piątkowym treningu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)