WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Red Bull / Max Verstappen na torze

Brak rodziny pomógł Verstappenowi w Kanadzie? "To była wspólna decyzja"

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Po swoich kilku słabszych występach w tym sezonie, w Kanadzie Maxowi Verstappenowi nie towarzyszyli ojciec oraz menedżer. Na torze w Montrealu holenderski kierowca zajął trzecie miejsce.

- Podejście Maxa było nieco inne - tak Christian Horner tłumaczył nieobecność Josa Verstappena i Raymonda Vermeulena. - Po raz pierwszy był zupełnie sam. Było trochę inaczej. Jednak rozmawialiśmy o tym i decyzja była wspólna - dodał szef Red Bull Racing.

Jednak Max Verstappen wątpi, iż brak ojca oraz menedżera w Grand Prix Kanady sprawiło, iż zaliczył podium po bezproblemowym wyścigu.

- Zwykle chodzę po torze z moim ojcem lub Raymondem. Tak samo jest z posiłkami, jemy wspólnie. Teraz jadłem z Helmutem Marko, było tylko trochę inaczej. Nigdy nie potrzebowałem wsparcia, ale miło jest mieć rodzinę wokół siebie - powiedział kierowca z Holandii.

O postawie Verstappena w Kanadzie wypowiedział się Horner. - Max jest niezwykłym talentem. W każdej dziedzinie sportu widzimy sportowców, którzy mają jakieś problemy. Max musi przez to przejść w świetle kamer. Jednak mam nadzieję, że jego pech się skończył. Dla niego ważne było, aby w Kanadzie przejechać mocny i czysty weekend. Teraz ma więcej zaufania oraz wiary na kolejne wyścigi - zakończył.

ZOBACZ WIDEO "Kubica show" podczas konferencji prasowej

Czy Max Verstappen stanie na podium w kolejnym wyścigu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL