Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Charles Leclerc w bolidzie na torze we FrancjiMateriały prasowe / Sauber F1 Team / Charles Leclerc w bolidzie na torze we Francji

Charles Leclerc zadowolony z kwalifikacji. "Inżynierowie zrozumieli moje odczucia"

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Po słabych piątkowych treningach, Charles Leclerc przyznał, że wywalczenie ósmej pozycji startowej jest jego najlepszym osiągnięciem w całej karierze.

Kierowca z Monako zadebiutował w tym roku w Formule 1. Wynik Charlesa Leclerc'a z sobotnich kwalifikacji do Grand Prix Francji w których uzyskał ósmy rezultat, jego najlepszym wynikiem Saubera od trzech lat. Jednak nic nie zapowiadało takiego wyniku, zwłaszcza po piątkowych treningach.

- To po prostu niewiarygodne. To chyba najlepsza poprawa wyniku w mojej karierze z dnia na dzień. W piątek bolid był katastrofalny. Nie prowadził się najlepiej - powiedział Leclerc dla "Sky Sports".

Kierowca z Księstwa Monako przyznał, że z piątku na sobotę spędził sporo czasu z inżynierami. - Poszedłem spać bardzo późno. Wiele godzin pracowałem z inżynierami. Zrozumieli dokładnie moje odczucia i udało się zidentyfikować problem. W sobotę był tego efekt - dodał.

Debiutant zdobył punkty w trzech z czterech ostatnich wyścigów. W niedzielę we Francji znów będzie miał na to duże szanse. Jednak Leclerc pozostaje spokojny. - To będzie trudny wyścig. Z reguły startujemy na używanych oponach z kwalifikacji, co nie jest dla nas dobre. Spróbuje zmaksymalizować nasze szanse i liczę na kilka punktów - zakończył Leclerc.

ZOBACZ WIDEO Ekspert wróży Kubicy błyskawiczny powrót. "Jego wyniki są niewiarygodne!"

Czy Charles Leclerc poprawi swoją pozycję w wyścigu o GP Francji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL