WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Carlos Sainz

McLaren potwierdził zainteresowanie Carlosem Sainzem. "To świetny kierowca"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Renault może na kolejny sezon pozyskać Estebana Ocona, a w tej sytuacji w zespole zabraknie miejsca dla Carlosa Sainza. Zainteresowanie Hiszpanem wyraził jednak McLaren. - To świetny kierowca - twierdzi Zak Brown, szef ekipy z Woking.

Do niedawna wydawało się, że przyszłość Carlosa Sainza związana jest z Renault. Wprawdzie Hiszpan jest obecnie tylko wypożyczony do ekipy z Enstone, ale Francuzi byli gotowi na rozmowy z Red Bull Racing w sprawie dalszego korzystania z usług młodego kierowcy. Brak jasnej deklaracji "czerwonych byków" co do przyszłości Sainza sprawił, że kierownictwo Renault zainteresowało się Estebanem Oconem.

Nie oznacza to, że Sainz pozostanie na lodzie. 23-latek przykuwa bowiem uwagę McLarena. - To świetny kierowca i moglibyśmy być interesujący dla niego. Ten transfer byłby dla nas dobry od strony handlowej. Dla sponsorów ważne jest bowiem to, że mamy w składzie dwóch możliwie najlepszych kierowców - powiedział Zak Brown, szef stajni z Woking.

Kierowca z Hiszpanii spokojnie jednak podchodzi do ostatnich spekulacji. - Nigdy nie zajmuję się plotkami. Jestem jednak przyzwyczajony do tego, że o tej porze roku sporo mówi się o przyszłości. Mogę tylko zdradzić, że chcę podpisać kontrakt na dwa lata - zdradził Sainz.

Zdaniem hiszpańskiej "Marki", pozytywnie na pozyskanie Sainza zapatruje się lider McLarena - Fernando Alonso.

ZOBACZ WIDEO LGP 2018 w Wiśle. Tomasz Pilch: Wszystkie skoki były na dobrym poziomie

Czy Carlos Sainz trafi do McLarena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL