WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / McLaren / Stoffel Vandoorne za kierownicą McLarena

Stoffel Vandoorne pewny miejsca w McLarenie. "Wystarczy jeden dobry występ i jesteś Bogiem"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tegoroczne wyniki Stoffela Vandoorne'a w Formule 1 pozostawiają sporo do życzenia. W padoku nie brakuje plotek, że Belg tuż po przerwie wakacyjnej może stracić swoje miejsce w McLarenie. - To mało prawdopodobne - odpowiada Zak Brown, szef zespołu.

Obecny sezon jest fatalny w wykonaniu McLarena. Brytyjczycy mieli nadzieję, że po przejściu na silniki Renault uda im się znacząco poprawić swoje rezultaty w Formule 1, tymczasem oczekiwanego progresu nie widać. Problemy z podwoziem oraz aerodynamiką w modelu MCL33 sprawiły, że nie najlepiej wygląda zwłaszcza sytuacja Stoffela Vandoorne'a. Belg ma na swoim koncie ledwie 8 punktów.

Dlatego też podczas Grand Prix Węgier w padoku pojawiła się plotka, że po przerwie wakacyjnej 26-latka nie zobaczymy już w szeregach stajni z Woking. Jego miejsce miałby zająć 18-letni Lando Norris, który osiąga świetne rezultaty w Formule 2 i jest wielką nadzieją Brytyjczyków.

- To mało prawdopodobne - odpowiedział Zak Brown, zapytany o możliwe zwolnienie Vandoorne'a z kontraktu. Szef McLarena nie chciał jednak całkowicie wykluczyć takiej opcji.

- Wspieramy Stoffela pod względem moralnym, jak i technicznym. Najlepszym tego przykładem jest to, że podczas Grand Prix Węgier otrzymał od nas nowe podwozie. W najbliższym czasie będziemy jednak rozmawiać z różnymi kierowcami na temat przyszłości, jednak jest to coś normalnego o tej porze roku - dodał Brown.

Pewny swego jest za to Vandoorne. - Jestem przekonany, że będę wraz z zespołem na Grand Prix Belgii. Po dwóch złych wyścigach, jesteś fatalny. Wystarczy jeden dobry występ, abyś był nazywany Bogiem. Tak działa Formuła 1 - stwierdził belgijski kierowca.

ZOBACZ WIDEO Dziwna decyzja organizatorów mistrzostw Europy. Hołub-Kowalik: Pierwszy raz jest coś takiego

Czy Stoffel Vandoorne zasłużył na miejsce w F1 w roku 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL