Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Bernie Ecclestone podczas GP Austrii 2018

Bernie Ecclestone chwali politykę Donalda Trumpa

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
- Trumpa to najlepsza rzecz, jaka mogła się przydarzyć światu - uważa Bernie Ecclestone, były szef Formuły 1.

Nico Rosberg wystartował z nowym projektem. Mistrz F1 z sezonu 2016 podczas GP Włoch nagrał pierwszy podcast z serii "Beyond Victory". Cykl rozmów z celebrytami ze świata sportu zapoczątkowała rozmowa z Berniem Ecclestonem, byłym szefem Formuły 1.

87-letni Brytyjczyk przez blisko 40 minut opowiadał o przesłuchaniach przez niemiecką prokuraturę w związku zarzutami o złożenie oferty korupcyjnej, wielkich pieniądzach, czy odejściu z F1 Fernando Alonso, ale cytatem, który przebił się na pierwsze strony gazet była wypowiedź na temat prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

- Trump to najlepsza rzecz, jaka mogła się przydarzyć światu. Sprawił, że wszyscy się obudzili. Nie obchodzi go, co inni o nim mówią, robi swoje. Jak na razie nie zrobił niczego źle. Jest przeciwko ludziom w swoim kraju, których nie powinno tam być - stwierdził Ecclestone.

Brytyjczyk słynie z tego, że chętnie komentuje sytuację polityczną na świecie. Zazwyczaj jego poglądy są sprzeczne z polityką Europy Zachodniej, dlatego odbijają się szerokim echem. Tak było w 2014 roku, kiedy zachwalał Władimira Putina i uznał, że "postępuje właściwie w stosunku do Ukrainy" i "powinien rządzić Europą". Ecclestone został odsunięty od rządzenia Formułą 1 w styczniu 2017 roku, po tym, jak najlepszą serię wyścigową przejęła amerykańska grupa Liberty Media.

ZOBACZ WIDEO Kuba Przygoński o krok od wygrania PŚ. "Wszystko układa się po naszej myśli"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL