WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Formula 1 / Na zdjęciu: projekt nowego samochodu F1

Formuła 1 oficjalnie przedstawiła plany. Od roku 2021 czeka nas lepsze ściganie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Formuła 1 oficjalnie uchyliła rąbka tajemnicy i wiemy jak mają wyglądać samochody królowej motorsportu od roku 2021. - Naszym celem jest stworzenie takich pojazdów, które będą umożliwiać jazdę w kontakcie - zapowiada Ross Brawn, dyrektor sportowy F1.

W tym tygodniu do sieci wyciekły zdjęcia projektu samochodu Formuły 1, zbudowanego w oparciu o przepisy, jakie mają obowiązywać w sezonie 2021. Dlatego też w Singapurze Ross Brawn dokonał oficjalnej prezentacji konspektu i przedstawił plany Liberty Media dotyczące przyszłości.

- Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy mieć ekscytujących wyścigów. Dla mnie frustrujące jest to, gdy samochód w grze video wygląda lepiej niż na torze. Nie oznacza to, że w stu procentach odwzorujemy to, co mamy na projektach. Jednak musimy stworzyć świetną maszynę - zapewnił Brawn.

Przedstawione szkice potwierdzają to, o czym dyrektor sportowy F1 mówił od dawna. Aerodynamika od roku 2021 będzie bardziej uproszczona, co ma przełożyć się na lepsze ściganie i umożliwić kierowcom jazdę w kontakcie.

- To jest nasz główny cel. Widzimy, że w innych seriach wyścigowych to jest możliwe. Świetny pod tym względem jest chociażby samochód IndyCar. Dlatego też dzielimy się wiedzą z organizatorami tej serii. Jestem optymistycznie nastawiony co do tego, że stworzymy świetne widowiska - dodał Brytyjczyk.

Co ważne, głos przy opracowywaniu nowego modelu F1 mają przedstawiciele wszystkich zespołów. - Ekipy są zaangażowane w nasze prace. Otrzymały konkretne projekty, analizują je i odsyłają nam informacje zwrotne. Każdy z teamów pracuje nad tym, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na rok 2021. Mają ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o testy aerodynamiczne, ale FIA dała im nieco czasu, aby popracować nad tym - zapewnił Brawn.

Wyścigi Formuły 1 można obejrzeć na żywo również w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Cały sezon na kanałach Eleven Sports na platformie WP Pilot

ZOBACZ WIDEO: WP Express: Tenis dla najmłodszych

Czy podoba ci się projekt nowego samochodu F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL