Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: garaż McLarena

McLaren skopiował rozwiązania Red Bulla. "Mamy wiele pomysłów"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Obecny sezon jest jednym z gorszych w historii McLarena. Brytyjczycy chcą jednak odbić się od dna i wiążą spore nadzieje z samochodem na rok 2019. Przy budowie maszyny stajnia z Woking miała skopiować część pomysłów Red Bulla.

Sezon 2019 ma być nowym otwarciem dla McLarena. Zespół przystąpi do rywalizacji ze znacznie odmłodzonym składem, bo duet kierowców tworzyć będą 24-letni Carlos Sainz oraz 18-letni Lando Norris. Na tym zmiany w Woking się jednak nie kończą. Nowy samochód ma odejść od rozwiązań, jakie widzieliśmy w tegorocznym modelu.

Inżynierowie McLarena postanowili podejrzeć konkurencję i skopiowali rozwiązania, z których w tym roku korzystał Red Bull Racing.

"Według kilku naszych źródeł, inżynierowie i projektanci przyjęli różne koncepcje aerodynamiczne. Można je było zobaczyć w samochodzie Red Bulla w tym sezonie" - informuje hiszpańska "Marca".

Rewelacji mediów nie chciał jednak potwierdzić Gil de Ferran. - Mamy wiele pomysłów, ale nie mogę się nimi dzielić w tej chwili. Zmiana przepisów w przyszłym roku jest dla nas korzystna. Jednak rywalizujemy z innymi, bardzo dobrymi zespołami. Mamy wiele szacunku dla naszych konkurentów, więc musimy poczekać i zobaczymy jak spiszemy się na testach w Barcelonie na początku przyszłego roku - powiedział dyrektor sportowy McLarena.

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek napisał książkę "Petarda". "Śmiałem się i mówiłem: Boże, co sobie ludzie pomyślą?"

Czy McLaren wyjdzie z kryzysu w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL