Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Na zdjęciu: Robert Kubica

Robert Kubica odrzucił ofertę Ferrari. Williams coraz bliżej

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica miał poinformować szefów Ferrari, że nie będzie potrzebować pracy w ich symulatorze w roku 2019. Zdaje się to przesądzać o tym, że Polak wybierze ofertę Williamsa i po latach powróci do regularnego ścigania w F1.

Najpierw był artykuł w niemieckim "Auto Motor und Sport", w którym Michael Schmidt twierdził, że Robert Kubica jeszcze w tym tygodniu może podpisać kontrakt z Williamsem. Dziennikarz dawał na to 90 proc. szansy i twierdził, że do ustalenia pozostały tylko detale.

Z kolei w poniedziałkowy wieczór o krok dalej poszedł "Auto Bild". Magazyn poinformował, że 33-latek odrzucił ofertę Ferrari dotyczącą pracy w symulatorze w roku 2019.

"Kierowca Williamsa albo praca w symulatorze Ferrari. Kubica cierpi na kłopot bogactwa. Jednak najwidoczniej skłania się ku jeździe w barwach zasłużonego brytyjskiego teamu. Tego można się dowiedzieć ze źródeł bliskich Ferrari. Polak miał przekazać Włochom, że nie będzie potrzebować pracy w symulatorze w przyszłym roku" - czytamy w niemieckim serwisie.

"Auto Bild" uważa, że Polak w zamian za miejsce w kokpicie samochodu ekipy z Grove zaoferuje Williamsowi konkretny pakiet sponsorski. "Faktem jest, że zespół złożył ofertę Kubicy, którą on jedynie musi zaakceptować. Jakie są to warunki? Tutaj nie ma jasności. Prawdopodobnie Polak musi przynieść z sobą pieniądze, ale od dawna da się słyszeć, że nie stanowi to dla niego problemu. Ma sponsorów na wyciągnięcie ręki" - dodał magazyn.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Hołowczyc o sytuacji Roberta Kubicy: To może być dla niego szansa

Ralf Bach i Bianca Garloff, autorzy artykułu w niemieckim serwisie, są zdania, że dla Kubicy większego problemu nie stanowi fakt, że Williams w tym roku zamykał stawkę F1. Pragnienie powrotu do królowej motorsportu jest bowiem większe, niż wyniki na torze.

"Dla Kubicy byłby to koniec długiej podróży. On swoim wypadkiem na trasie rajdu w 2011 roku zrujnował sobie karierę w F1. Teraz chce naprawić swój błąd. Nie chodzi o odnoszenie zwycięstw, ale o samą jazdę" - podsumowano w "Auto Bildzie".

Optymistyczne wieści na Twitterze przekazał też jeden z bardziej cenionych dziennikarzy w padoku F1, Roger Benoit. - Robert Kubica, witamy z powrotem w F1! Musi już tylko powiedzieć "tak" Williamsowi, albo jego kariera zakończy się pracą w symulatorze Ferrari - napisał Szwajcar.

Czy wierzysz w powrót Roberta Kubicy do F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (19):

 • ponti7 Zgłoś
  Robert ma racje i wie co robi,że chce sie ścigać ponieważ jest to naturalny urodzony talent do bolida a nie auta wiem to bo w 2000 roku tydzień przed wyjazdem do Brazyli na RenoCap był u
  Czytaj całość
  mnie na torze Cartingowym w Bielsku który wtedy prowadziłem i przejechał sie tak na próbe i nagle jak zobaczyłem na wynik jego czasu na okrążenie to nie wierzyłem,że jest to możliwe, gdzie na torach są tablice z rekordem toru,wszyscy jeżdzący żeby poprawić rekord o dziesiąte sekundy wyczyniali cuda z gokartem,a Robert tak od niechcenia jakby jechał na wycieczke po paru okrążeniach poprawił tablicowy rekord od razu o 5 sekund, jak mu powiedziałem,że ma talent i jak tak dalej pójdzie to wyląduje w Formule 1 to sie tylko speszył ze skromności.Następnie jak Robert już startował w F1 oglądając w RTL wyścigi F1 były wywiady dziennikarzy tej stacji raz z Hamiltonem innym razem z Rosbergiem i obaj przyznali,że nigdy wcześniej po za F1 nie wygrali z Robertem,że jest taki szybki.A teraz jak czytam te obłędnie durne komentarze pożal sie Boże fachowców o Robercie to nie moge dłużej milczeć,szkoda tylko,że miał takiego pecha we Włoszech bo gdyby nie to,to dzisiaj bankowo to co zdobył Hamilton należałoby do niego, mam na myśli dobrym bolidem.Tak,że dajcie już spokuj temu chłopcu i nie hejtujcie bo albo macie coś nie całkiem pod deklem albo jesteście tacy zazdrośni. Pozdrawiam możecie w to wierzyć albo nie jest mi to wszystko jedno.!!!
  • rebelion Zgłoś
   Orlen pomóż Robertowi wrócić do F1 a będę tankował tylko u was
   • Lewa Renka Kupicy Zgłoś
    Zapomnijcie o Kaplicy w F1 w barwach Williamsa. Kto tego nieudacznika polsko-włoskiego by chciał, po tych sabotażach?
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL