Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Na zdjęciu: Robert Kubica

Karol Bielecki: Najłatwiej się poddać. Robert Kubica pokazał, że wszystko jest możliwe

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
- Robert Kubica nigdy się nie poddał. Jego przypadek to dowód na siłę woli i hart ducha - mówi były reprezentant Polski w piłce ręcznej Karol Bielecki. - Jeśli człowiek naprawdę mocno czegoś chce, to pech nie jest w stanie pokrzyżować jego planów.

Bielecki stracił oko. Podniósł się, wrócił. Wystąpił na igrzyskach olimpijskich, wygrał Ligę Mistrzów, jest jednym z najwybitniejszych - jeśli nie najwybitniejszym - polskim piłkarzem ręcznym.

Kubica niemal stracił rękę. Groziła mu amputacja, przeszedł kilkanaście operacji. Lekarze uratowali dłoń, lecz daleko jej do pełnej sprawności. A on niebawem znowu wystartuje w F1, czyli najbardziej elitarnym i najbardziej wymagającym fizycznie sporcie motorowym świata.

- Nigdy się nie poddał i nie mówił, że kończy karierę. Od razu uznał, że będzie walczył o powrót na poziom, który reprezentował przed wypadkiem. Tak samo jak ja. Jego przykład to dowód na hart ducha i siłę woli. Na pewno pod tym względem nasze historie można połączyć - mówi nam Bielecki.

Były piłkarz ręczny przyznaje, że mocno kibicował Kubicy. - Wiedziałem, jaką toczy walkę - wyjaśnia. - Wiedziałem, że musi iść swoją drogą, a my możemy się temu tylko przyglądać. Jako kibic bardzo się cieszę, że Polak znowu wystąpi w F1. Jeśli człowiek naprawdę mocno czegoś chce, to pech nie jest w stanie pokrzyżować jego planów

Bielecki pytany o swoją kontuzję często odpowiada, że najważniejsze to skupiać się na dobrych stronach. - Nie ma sensu rozpaczać i myśleć o tym, czego się nie ma. Trzeba skupiać się na tym, co się ma i maksymalnie wykorzystywać swoje silne strony - podkreśla.

Kubica dzięki setkom godzin tytanicznej pracy jest dziś w bolidzie niemal leworęczny. - Organizm potrafi się dostosować. Podczas jazdy w 70 procentach jestem leworęczny. Przychodzi mi to naturalnie. Rok temu podczas testów w Renault dowiedziałem się, że moje wyniki precyzji i siły lewej ręki o 35 procent przewyższają najlepsze, jakie tamtejsi lekarze kiedykolwiek widzieli - mówił Polak w sierpniu "Autosportowi".

Bielecki: - Najłatwiej jest się podać. A przykład mój czy Kubicy pokazuje, że w życiu wszystko jest możliwe.

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Jakub Wolny zrealizował swój cel w Wiśle. "Wykonałem dużo pracy latem i w poprzednich latach"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL