WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / georgerussell63 / Na zdjęciu: Robert Kubica i George Russell (po prawej)

Internauci wierzą w Roberta Kubicę. Jasne wyniki ankiety

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Robert Kubica będzie osiągał lepsze wyniki w barwach Williamsa niż drugi kierowca, George Russell - takiego zdania są internauci, którzy wzięli udział w ankiecie serwisu Autosport.

W czwartek nadeszła długo wyczekiwana chwila przez polskich kibiców sportów motorowych. Williams ogłosił, że Robert Kubica będzie kierowcą wyścigowym zespołu w następnym sezonie.

Partnerem Polaka nie będzie ani Lance Stroll, ani Sergiej Sirotkin, którzy reprezentowali team w sezonie 2018. Williams postawił na Brytyjczyka George'a Russella, lidera klasyfikacji Formuły 2. 20-latek jest uważany w swoim kraju za wielki talent i następca samego Lewisa Hamiltona.

Jak jednak wynika z wyników ankiety przeprowadzonej na Twitterze przez serwis Autosport, internauci wierzą wciąż w 34-letniego polskiego kierowcę, który wróci do ścigania do F1 osiem lat po pamiętnym wypadku w Ronde di Andora.

Aż 68 procent internautów jest zdania, że to Kubica zajmie wyższe miejsce od Russella w klasyfikacji kierowców na koniec sezonu 2019. W ankiecie wzięło udział ponad dwa tysiące fanów Formuły 1. - Jestem bardzo podekscytowany faktem, że przyjdzie mi współpracować właśnie z Robertem. To niezwykle inteligentny facet. Ma mnóstwo doświadczenia. Jestem przekonany, że będzie ogromną wartością dodaną dla Williamsa - tak podpisanie umowy z Polakiem skomentował jego przyszły kolega z zespołu.

Przypomnijmy, że Robert Kubica był bliski powrotu do F1 już w ostatnim sezonie, jednak ostatecznie Williams postawił na Sirotkina i Strolla, a Polakowi przypadła rola kierowcy testowego.

ZOBACZ WIDEO Maciej Kot wie, gdzie ma największe rezerwy. "Z trenerem mówiliśmy jednym językiem"

Czy Robert Kubica będzie osiągał lepsze wyniki od George'a Russella?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL