Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Niki Lauda Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Niki Lauda

Specjalne nagranie Nikiego Laudy. To pierwszy występ od operacji

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Niki Lauda chciał pojawić się na Grand Prix Abu Zabi, ale Austriak nie wrócił jeszcze do pełni sił do przeszczepie płuc, do którego doszło latem. 69-latek nagrał za to specjalne wideo. To jego pierwsze wystąpienie od momentu operacji.

Po przeszczepie płuc Niki Lauda nie chciał słuchać lekarzy, którzy zabronili mu podróży samolotem w najbliższym czasie i robił wszystko, by pojawić się na Grand Prix Abu Zabi. Ostatecznie 69-latek nie zdołał odzyskać pełnej sprawności i zabrakło go na torze Yas Marina.

Były mistrz świata nagrał jednak specjalne wideo, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych Mercedesa. To pierwszy publiczny występ Laudy od momentu poważnej operacji.

- Jak wszyscy wiecie, miałem trudny okres w swoim życiu. Wsparcie, które otrzymałem od was wszystkich było niewiarygodne. Szybko porzuciłem łóżko, bo uznałem, że w domu, wśród rodziny szybciej zdrowieję - wyjaśnił dyrektor niewykonawczy Mercedesa.

Lauda nie pojawiał się w padoku F1 w ostatnich miesiącach, ale jest na bieżąco z wynikami zespołu. - Osiągnięcia z tego roku są wybitne. Piąte mistrzostwo z rzędu, Lewis Hamilton ponownie z tytułem mistrzowskim. Nie mogliście lepiej wykonać tej pracy. I teraz najważniejsza wiadomość. Wkrótce znów z wami będę. Będziemy razem naciskać na odjechanie rywalom i zdobycie szóstego tytułu z rzędu - dodał Lauda.

Powrót Laudy do padoku wraz z początkiem nowego sezonu zapowiedział już Toto Wolff. - On przez trzy ostatnie miesiące leżał w łóżku, nie chcieliśmy tutaj robić show. Lepiej, aby wrócił w pełni sił w Australii - tłumaczył w piątkowy wieczór na antenie Eleven Sports.


ZOBACZ WIDEO Gąsiorowski ostrzega: Myślenie, że Kubica wsiądzie do bolidu i wskoczy na podium to błąd


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL