WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Robert Kubica

Williams nie przyznaje się do błędu. "Kubica też miał okazję jeździć samochodem"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Paddy Lowe nie zgadza się z opiniami, że niedoświadczeni kierowcy byli problemem Williamsa w minionym sezonie. - Nie zapominajcie, że mieliśmy też Roberta Kubicę - twierdzi dyrektor techniczny Williamsa.

Za Williamsem jeden z najtrudniejszych sezonów w historii zespołu, a wielu ekspertów obwinia za taki stan rzeczy młodych kierowców brytyjskiej ekipy. Już na początku roku nie brakowało bowiem opinii, że postawienie na 20-letniego Lance'a Strolla i 23-letniego Siergieja Sirotkina nie jest dobrym pomysłem.

Z krytyką nie zgadza się jednak Paddy Lowe. - Nie zapominajcie, że mieliśmy też Roberta Kubicę w tym roku. Był naszym kierowcą rezerwowym. Też miał okazję jeździć samochodem i przekazać nieco informacji o naszych problemach - powiedział dyrektor techniczny zespołu z Grove.

Brytyjczyk jest zdania, że gdyby Williams dysponował w tym roku bardziej doświadczonym kierowcą, to efekt mógłby być jeszcze gorszy. - Jeśli umieścisz za kierownicą jednego z bardziej doświadczonych kierowców, to masz do czynienia z większą presją. Tak byłoby, gdybyśmy mieli w zespole chociażby Lewisa Hamiltona. Jeśli takiemu zawodnikowi dasz kiepski samochód, to potęguje to frustrację i ciśnienie. To nie pomaga w takiej sytuacji - dodał Lowe.

Dlatego też dyrektor Williamsa dostrzega plusy tego, że w tym roku Williams dysponował niedoświadczonym składem. - Może opinie Lance'a i Siergieja na temat samochodu były gorsze, ale też sytuacja była bardziej zrównoważona. Obaj nie tworzyli bowiem aż tak gigantycznej presji - ocenił Lowe.

Dyrektor Williamsa podkreśla, że przez cały sezon ani razu nie skrytykował swoich kierowców, bo to nie oni byli winni słabych wyników. - Możecie to zauważyć, że nie było ani jednej sytuacji, w której powiedziałbym, że mogliśmy uzyskać lepszy rezultat, gdybyśmy tylko mieli kogoś doświadczonego w zespole. Nie wygłaszaliśmy takich oświadczeń, bo od początku wiedzieliśmy, że to samochód nie jest tak dobry, jakbyśmy sobie tego życzyli - podsumował.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 98. Włodzimierz Zientarski: Powrót Kubicy to w pewnym sensie medyczny cud

Czy zgadzasz się z opinią Paddy'ego Lowe'a?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL