WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Lance Stroll

Paddy Lowe skrytykował Lance'a Strolla. "Trafił do Formuły 1 za wcześnie"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Paddy Lowe wielokrotnie bronił młodych kierowców Williamsa w sezonie 2018 i podkreślał, że nie mieli oni wpływu na fatalne wyniki zespołu. Teraz Brytyjczyk zasugerował jednak, że Lance Stroll trafił do Formuły 1 zbyt wcześnie.

Przez ostatnie dwa sezony Paddy Lowe miał okazję współpracować w Williamsie z Lancem Strollem. Kanadyjczyk trafił do Formuły 1 mając zaledwie 18 lat, po tym jak zdobył tytuł w europejskiej Formule 3. Stroll pominął chociażby starty w Formule 2, bo dzięki funduszom ojca był w stanie wkupić się w łaski stajni z Grove.

Kierowca z Kanady uważa, że podjął wówczas dobrą decyzję, ale innego zdania jest Lowe. Dyrektor techniczny Williamsa podkreśla, że ostatnie wyniki Strolla wskazują na to, że trafił on do królowej motorsportu przedwcześnie.

- Jak popatrzymy jak ułożył się drugi sezon Lance'a w F1, to można dojść do wniosku, że trafił do tego świata za wcześnie. Mówię tak, bo mam wiele powodów na poparcie tej tezy. Myślę, że dla niego byłoby lepiej, gdyby przybył do F1 nieco później, będąc lepiej przygotowanym - ocenił Lowe.

Nie zmienia to opinii Brytyjczyka na temat umiejętności Strolla. Dyrektor Williamsa twierdzi, że w ostatnich miesiącach 20-latek znacząco podniósł swoje umiejętności, ale problemy z modelem FW41 sprawiły, że nie był w stanie tego zademonstrować na torze.

- Poprzedni sezon był dla niego naprawdę trudny. Już zimą widzieliśmy jak się zmienia. W efekcie w tym roku był znacznie mocniejszy, zwłaszcza w kwalifikacjach. To dla niego był najtrudniejszy element do zrozumienia. Zmienił jednak swoje podejście do czasówek i dobrze mu poszło. To przełożyło się na wzrost pewności siebie, co z kolei dało lepsze rezultaty w wyścigach - dodał Lowe.

Brytyjczyk uważa, że znacznie lepiej przygotowany do startów w Formule 1 był Siergiej Sirotkin. Gdy Williams podpisywał kontrakt z rosyjskim kierowcą, miał on 22 lata. Wcześniej spędził kilka sezonów w GP2 i F2, gdzie nabrał cennego doświadczenia i obycia z samochodem. - Był debiutantem, ale gotowym na Formułę 1. Był bardzo, bardzo zaangażowany. Pracował ekstremalnie ciężko, to kierowca myślący o zespole. Zawsze stawiał ekipę na pierwszym miejscu. Był naprawdę ważną postacią w trudnych czasach dla Williamsa. Nawet w najgorszych momentach miał wszystko uporządkowane w głowie - podsumował Lowe.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 98. Kubica popełnił duży błąd? Włodzimierz Zientarski: Wszyscy na tym ucierpieli

Czy niedoświadczeni kierowcy byli problemem Williamsa w tym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL