Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Newspix / Jean-Francois Galeron / wri2 / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Robert Kubica

Formuła 1 i Robert Kubica w Telewizji Polskiej? "Miały miejsce wstępne rozmowy"

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Czy TVP wykupi sublicencję do pokazywania rywalizacji najlepszych kierowców świata? Będziemy mogli obserwować powrót Roberta Kubicy w odkodowanych kanałach telewizji publicznej?

Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 wywołał ogromne emocje. Polscy kibice już planują niedzielne popołudnia, które w 2019 roku spędzą przed ekranami swoich telewizorów, trzymając kciuki za kierowcę Williamsa. Ich podniecenie podziela sam sportowiec. - To wspaniałe uczucie, wiele emocji, wiele pracy. Wspaniale wrócić. Cieszę się że ustawię swój samochód na prostej startowej w Australii - powiedział na pierwszej konferencji prasowej po ogłoszeniu decyzji brytyjskiego teamu.

Przypomnijmy, że prawa do pokazywania wyścigów Formuły 1 w Polsce mają kanały Eleven Sports. Udziały w tej telewizji ma Polsat, który przed laty pokazywał rywalizację Kubicy z najlepszymi kierowcami świata. Dlatego przed miesiącem zastanawialiśmy się, czy F1 nie wróci do otwartej telewizji (tutaj więcej szczegółów >>).

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że za powrotem Kubicy (finansowo) stoi Orlen, to możemy przypuszczać, iż ta firma będzie zainteresowana relacjami z wyścigów przeznaczonymi dla większej publiczności niż ta, która ma dostęp do Eleven Sports. Bliżej jest na pewno do Polsatu, ale...

TVP Sport pod kierownictwem Marka Szkolnikowskiego już niejednokrotnie pozytywnie zaskakiwało polskich fanów. Formuła 1 w Telewizji Polskiej? Brzmi jak abstrakcja, ale... Oddajmy głos dyrektorowi sportu w telewizji publicznej. - To jest bardzo trudny temat. Miały miejsce wstępne rozmowy na temat Formuły 1 w naszej stacji, ale jest za wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć - powiedział w rozmowie opublikowanej w serwisie sport.tv.pl.

Dość ogólne słowa, nieprawdaż? Dlatego należy przytoczyć drugą część wypowiedzi, która odsłania nieco więcej. - Jesteśmy zainteresowani, ale bez wsparcia sponsorskiego będzie bardzo trudno te prawa pozyskać - dodał Szkolnikowski.

Nie pozostają więc wątpliwości, że piłka leży po stronie Orlenu. Jeżeli sponsor Kubicy będzie zainteresowany, aby rywalizacja na torach F1 zagościła u "Kowalskich" i "Nowaków" to wyłoży kolejne miliony złotych na wykup sublicencji.

ZOBACZ WIDEOŚwietny Szczęsny, wściekły Ronaldo. Juventus pokonał Romę [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy będziemy mogli oglądać Roberta Kubicę w otwartej TV w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

 • Rick Grimes Zgłoś
  Nie znamy jeszcze wyglądu bolidu na sezon 2019 oraz osiągów w symulatorach i przedsezonowych testach ale "eksperci" już wiedzą, że Orlen poniesie straty.
  • Tom. Zgłoś
   jeden mój komment zniknął, pewnie zaraz zniknie następny ;) ktoś się boi prawdy ;)
   • Tom. Zgłoś
    @night :Ty mnie blokujesz, ale jednak obserwujesz? :D :D I wypisujesz o mnie farmazony na swoim "rewelacyjnym" statusie? :DNie czas zająć się czymś "użytecznym" i zamiast mnie podglądać
    Czytaj całość
    znaleźć jakieś nowe konto Margit i jej parę nowych IP? :D :D Kurczę, już mi się zaczyna robić Ciebie żal, ta Twoja obssessja na jej punkcie jest naprawdę poważna :D :D Jak Ci pomóc???? :D
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL