Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Schumacher Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Michael Schumacher

Michael Schumacher doczekał się aplikacji. Zysk ze sprzedaży wspomoże fundację

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
3 stycznia Michael Schumacher będzie świętować 50. urodziny. Z tej okazji przedstawiono specjalną aplikację dedykowaną wielkiemu mistrzowi Formuły 1. Ma ona pełnić rolę wirtualnego muzeum "Schumiego".

Na początku stycznia w muzeum Ferrari zainaugurowana zostanie wystawa poświęcona Michaelowi Schumacherowi. W ten sposób Włosi postanowili oddać hołd kierowcy, który zdobył dla nich aż pięć tytułów mistrzowskich. Okazuje się, że nie jest to jedyna niespodzianka dla kibiców związana z "Schumim".

3 stycznia, czyli w dniu 50. urodzin Schumachera, na platformach iOS oraz Android pojawi się specjalna aplikacja dedykowana niemieckiemu kierowcy. Ma ona pełnić rolę wirtualnego muzeum. Znajdą się w niej grafiki 3D samochodów, którymi w trakcie swojej kariery ścigał się Schumacher. Kibice będą mogli też m. in. odtworzyć dźwięk silników.

Fani, którzy ściągną aplikację na swoje smartfony, zyskają też dostęp do archiwalnych materiałów wideo, zdjęć, wywiadów i statystyk dedykowanych Schumacherowi. Możliwe też będzie odbycie wirtualnej wycieczki po muzeum "Schumiego" w Kolonii i torze gokartowym w Kerpen.

W dniu urodzin Schumachera pojawi się też nowa wersja aplikacji Schumoji. Zawiera ona emotki związane z byłym mistrzem Formuły 1.

Dochód ze sprzedaży aplikacji przekazany zostanie na konta Keep Fighting, która ma na celu zbieranie datków na leczenie i rehabilitację Schumachera. Niemiec pod koniec 2013 roku przeżył fatalny wypadek podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach. Doznał wtedy skomplikowanego urazu głowy. Od tego momentu nie był widziany publicznie.

ZOBACZ WIDEO Przepiękny gol Krzysztofa Piątka! Genoa wygrała z Atalantą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Michael Schumacher to największy kierowca w historii F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL