Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica i George Russell (po prawej)

George Russell bierze przykład z Roberta Kubicy. Brytyjczyk stawia na rower

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
George Russell i Robert Kubica mają tworzyć duet idealny w Williamsie w roku 2019. Brytyjczyk i Polak zapewniają zespołowi mieszankę młodości i doświadczenia. Brytyjczyk bierze też przykład z Polaka, jeśli chodzi o metody treningowe.

Już pod koniec ubiegłego sezonu, gdy Robert Kubica nie miał jeszcze podpisanego kontraktu z WilliamsemGeorge Russell przyznał się do tego, że lubi przejażdżki na rowerze. Brytyjczyk zdradził przy tym, że daleko mu do formy, jaką dysponuje Polak i na torze Interlagos nawet nie miał się co równać, jeśli chodzi o tempo jazdy.

Russell chce się przygotować jak najlepiej do inauguracji nowego sezonu Formuły 1 i również podczas wakacji stawia na rower. 20-latek z King's Lynn przebywa właśnie w hiszpańskim Lanzarote.

- Droga do Melbourne się rozpoczęła. Czas zrobić trochę mil - napisał Russell na Twitterze.

Russell i Kubica pierwszą okazję do jazdy nowym samochodem Williamsa będą mieć 18 lutego. Wtedy w Barcelonie rozpocznie się pierwsza tura przedsezonowych testów Formuły 1, która potrwa do 21 lutego. Zespoły zbiorą pierwsze dane i powrócą na tor Catalunya 26 lutego. Przedsezonowe jazdy zakończą się w Katalonii 1 marca.

Wyścig o Grand Prix Australii zaplanowano na 17 marca.

ZOBACZ WIDEO: Przygoński jednym z faworytów na Dakarze. "Ma ogromne doświadczenie i spokój"

Czy George Russell w sezonie 2019 będzie osiągać lepsze wyniki niż Robert Kubica?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL