WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Kimi Raikkonen

Rekord książki Raikkonena. Alonso chce pójść w jego ślady

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Biografia "Nieznany Kimi Raikkonen" pobiła absolutne rekordy sprzedaży w Finlandii. Książka sprzedała się w liczbie prawie 200 000 egzemplarzy. W ślady kierowcy Saubera zamierza pójść także inna kontrowersyjna postać F1, Fernando Alonso.

Biografia mistrza świata Formuły 1 z 2007 osiągnęła rekordowy wynik sprzedaży w historii. Książka napisana przez Kari Hotakainena to absolutny hit w Finlandii. Na zakup kontrowersyjnego opisu życia Raikkonena zdecydowało się już prawie 200 000 osób. To rekord sprzedaży w ojczyźnie legendy Ferrari. Wcześniej palmę pierwszeństwa dzierżył piąty tom przygód Harry'ego Pottera - "Zakon Feniksa". Sprzedał się on w liczbie 170 200 egzemplarzy.

Takim rezultatem zaskoczony jest nawet twórca książki, Kari Hotakainen. - Naprawdę nie spodziewałem się, że biografia Raikkonena będzie się tak świetnie sprzedawać. To bardzo dobra informacja dla całej branży. Pobicie dotychczasowego rekordu to coś, czego nikt się nie spodziewał - powiedział.

Sam Raikkonen bardzo krótko skomentował tak rewelacyjny rezultat. - To było coś, co po prostu chciałem w życiu zrobić. I zrobiłem - wyjaśnił. Biografia uzyskała tysiące czytelników z powodu szczerości Fina. Kierowca nie zrezygnował z wejścia w swoje życie prywatne oraz tematy kontrowersyjne. Bardzo szeroko odniósł się także do swojej słabości do alkoholu.

ZOBACZ WIDEO Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Książka jest bardzo szczerym wyznaniem zawodnika Saubera. - W moim przypadku alkohol nie szkodzi, a wręcz pomaga w koncentracji. Mało kto może zrozumieć, że jak wypiję, to się uspakajam i oczyszczam głowę, a mój mózg się resetuje jak twardy dysk w komputerze i później jestem gotowy do następnego startu bez żadnych obciążeń i psychicznych zanieczyszczeń. Jestem pewien, że gdybym ograniczył picie, to wcale nie osiągałbym lepszych wyników, a raczej gorsze - czytamy w lekturze.

Kimi Raikkonen postawił na to, by jego biografia była przede wszystkim prawdziwa - bez tuszowania historii i faktów. Autentyczności Finowi odmówić nie można. To postać niezwykle kontrowersyjna, ale zarazem bardzo lubiana. W ślady legendy Ferrari zamierza pójść także Fernando Alonso.

Hiszpan, który niedawno zakończył karierę w Formule 1 przyznał, że także planuje wydanie swojej biografii. - W przyszłym roku zajmę się tym i zrealizuje swój pomysł - powiedział. Książka opisująca życie kierowcy również może okazać się wielkim bestsellerem. Alonso przez całą karierę zanotował wiele błędów, wpadek, kontrowersyjnych zachowań i decyzji. Ma nietuzinkowy charakter oraz sposób bycia.

Dziś takich kierowców już nie ma. Młode pokolenie wchodzące do Formuły 1 to grzeczni chłopcy, którzy potrafią rozmawiać z mediami i przez lata w akademiach wielkich zespołów nauczyli się pokory oraz sposobu bycia osób publicznych. Tego brakowało charakternym gwiazdom minionych lat.

Czy uważasz, że tak charakternych kierowców jak Raikkonen czy Alonso brakuje w młodym pokoleniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL