WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / McLaren / Na zdjęciu: Lando Norris za kierownicą McLarena

Wiemy coraz więcej o nowym McLarenie. Pomysł z "papaya orange" przyjął się

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
W sezonie 2018 McLaren powrócił do historycznego malowania "papaya orange". Pomysł nawiązania do przeszłości spotkał się z pozytywnym odbiorem i będzie kontynuowany także w tym roku.

Po ostatniej wizycie w Woking nowy kierowca McLarena, Carlos Sainz poinformował w mediach społecznościowych, że samochody jego ekipy w sezonie 2019 nadal będą pomarańczowe. McLaren oficjalnie potwierdził tę wiadomość.

Zespół przekazał, że powrót do historycznych barw "papaya orange" to ukłon w stronę przeszłości, z naciskiem na przyszłość. - Nowe malowanie będzie po raz kolejny nawiązywać do naszej pięknej historii, eksponując barwy zespołowe, które są synonimem sukcesu - czytamy na stronie McLarena. Oryginalna kolorystyka samochodów pojawiła się pierwszy raz na pojazdach ekipy z Woking w 1968 roku.

Oficjalna prezentacja ekipy odbędzie się 14 lutego. Wtedy też pokazany zostanie samochód MCL34. Za jego sterami w sezonie 2019 zasiadać będą nowi kierowcy - Carlos Sainz oraz Lando Norris.

McLaren drugi rok z urzędu korzystać będzie z silników Renault. Szefowie ekipy zapowiadają, że team ma plan na wyjście z kłopotów. Projekt ma wesprzeć zdolny inżynier, James Key, związany wcześniej z Toro Rosso.

- Jestem niezwykle podekscytowany, że dołączy do nas James Key. Ma on za zadanie rozwinąć w trakcie sezonu MCL34, ale tak naprawdę najważniejsze jest powstanie MCL35. Naszym celem było umieszczenie na odpowiednim miejscu odpowiedniej osoby. Key ma talent do tego co robi. Formuła 1 to dynamiczny sport, trzeba szybko reagować na zmiany. Liczę na progres w zbliżających się miesiącach - wyjaśnił Zak Brown.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej nie zamierza robić tego co Hancock. Kiedyś usłyszał pretensje od Crumpa

Czy podobają ci się barwy "papaya orange"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL