WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica podczas testów w Barcelonie

Matteo Bobbi stanął w obronie Roberta Kubicy. "Ależ zabawne!"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Ależ zabawne! - tymi słowami Matteo Bobbi, przyjaciel Roberta Kubicy, skomentował ostatnią wypowiedź Paddy'ego Lowe'a. Dyrektor Williamsa stwierdził, że Kubica podczas testów w roku 2017 nie pokazał pełni swoich możliwości.

W swoich wypowiedziach Paddy Lowe wielokrotnie bronił decyzji Williamsa, który na sezon 2018 zakontraktował Siergieja Sirotkina kosztem Roberta Kubicy. Wprawdzie zespół po dwunastu miesiącach przyznał się niejako do błędu, kontraktując Polaka w miejsce Rosjanina na nadchodzącą kampanię, ale Lowe dalej obstaje przy swoim.

W ostatniej rozmowie z "Autosportem" dyrektor techniczny stajni z Grove stwierdził, że Kubica podczas testów w Abu Zabi pod koniec 2017 roku nie pokazał pełni swoich możliwości, dlatego nie otrzymał szansy regularnych startów w kolejnym sezonie. - Wybraliśmy Siergieja i to była słuszna decyzja - mówił Brytyjczyk. 

- Hahahaha. Ależ zabawne! - w ten sposób słowa Lowe'a skomentował Matteo Bobbi, jeden z przyjaciół Kubicy, który przed laty sam rywalizował w wyścigach, a teraz jest ekspertem włoskiego "Sky".

Bobbi nie pierwszy raz zabiera publicznie głos ws. dyrektora technicznego Williamsa. Już w zeszłym roku Włoch kilkukrotnie dawał do zrozumienia, że to Lowe naciskał na zatrudnienie Sirotkina w Williamsie, a decydujący głos w tej kwestii miały finanse SMP Racing, a nie umiejętności kierowców.

Kubica już lada moment stanie przed szansą pokazania swoich możliwości w pełnym sezonie F1. Polak wraz z zespołem pieczołowicie przygotowuje się do zimowych testów w Barcelonie, które rozpoczną się 18 lutego. Nowy sezon wystartuje zaś 17 marca w Australii.

ZOBACZ WIDEO Ciekawe słowa Dudka o Pedersenie. Jeździli razem w parze i wygrywali 5:1

Czy powrót Roberta Kubicy do F1 ma sens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL