WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen za kierownicą modelu RB15

Zła wiadomość dla kibiców Formuły 1. Nowe przepisy nie poprawią ścigania

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Kierowcy F1 mają wątpliwości, co do tego czy uproszczona aerodynamika poprawi jakość ścigania. Tymczasem zespoły wydały fortunę na dopasowanie się do nowych regulacji. - Wątpię, żeby to przyniosło znaczące zmiany - powiedział Max Verstappen.

Czołowe postacie Red Bulla, Christian Horner i Helmut Marko uważają, że nowe zmiany aerodynamiczne, włączając w to przebudowę przedniego skrzydła, to wyrzucenie w błoto ponad 15 milionów euro w przypadku każdego zespołu.

- Mówi się, że ma to poprawić jakość ścigania. Oprócz przodu bolidu pojawiły się także inne, niewielkie udoskonalenia, ale wątpię, żeby to działało tak, jak się zakłada - powiedział Max Verstappen.

Verstappen pozytywnie o Leclercu. Czytaj więcej!

- Myślę, że jeśli wszystkie ekipy poradzą sobie z przeprojektowaniem samochodów, to nie zobaczymy żadnych zmian w hierarchii zespołów. Będzie bardzo podobnie jak do tej pory. Nie zwiększy to liczby wyprzedzeń, ponieważ bolidy mają zbyt dużą siłę docisku i są zbyt szerokie. Wiemy, że są tory, na których walka jest możliwa i to się nie zmieni - zauważył Holender.

Leclerc otrzymał mechaników Vettela. Czytaj więcej!

Pesymistą jest także Niemiec, Nico Hulkenberg. - Mówiąc szczerze, nie wydaje mi się, żeby nowe przepisy zmieniły cokolwiek, szczególnie w przypadku takiego teamu jak nasz. Może nawet dojść do sytuacji, że czołowe zespoły uciekną jeszcze dalej, bo mają więcej pracowników i pokaźne budżety. Stawka może rozjechać się jeszcze bardziej - wyjaśnił kierowca Renault.

Giovinazzi zachwycony Raikkonenem. Czytaj więcej!

Jeśli kierowcy mają rację, to pomysł FIA i Liberty Media okaże się wielką klapą. Pozostanie pytanie, czy doczekamy się rewolucji w 2021 roku, kiedy to dojdzie do znacznie poważniejszych zmian niż te wprowadzone obecnie.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica określił cel na sezon 2019. "Zawsze byłem kiepski w obietnicach"

Czy uważasz, że nowe przepisy poprawią jakość ścigania w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL