WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Racing Point / Na zdjęciu: Sergio Perez

Ambitny plan Sergio Pereza. Myśli o wygraniu wyścigu

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Ekipa Racing Point w sezonie 2018 aspirowała do czwartego miejsca wśród konstruktorów, jednak problemy finansowe spowodowały, że zespół spadł na siódmą lokatę. Kierowca teamu, Sergio Perez ma ambitne plany względem tegorocznej rywalizacji.

Racing Point został przejęty przez Lawrence'a Strolla. Milioner nie żałuje pieniędzy na rozwój zespołu. Tym bardziej że w sezonie 2019 etatowym kierowcą ekipy będzie jego syn, Lance Stroll. Kłopoty finansowe zostały więc zażegnane. Tym samym wzrastają oczekiwania. Ambitne cele stawia sobie drugi z zawodników teamu Kanadyjczyka, Sergio Perez.

Toro Rosso zyska na bliższym sojuszu z Red Bullem. Czytaj więcej!

Meksykanin myśli o stawaniu na podium. Co więcej, uważa, że przy sprzyjających okolicznościach ma nawet szansę na wygraną w pojedynczym wyścigu. - Celem zespołu jest czwarte miejsce wśród konstruktorów. Indywidualnie mam nadzieję na miejsca w pierwszej trójce w niektórych wyścigach. Może nawet udałoby się zwyciężyć - powiedział.

- Moja motywacja jest ogromna. Chciałbym dać ekipie jak najwięcej, osiągnąć jak najwięcej. Atmosfera w Racing Point od zawsze jest świetna. Od pięciu lat pracuje z tymi samymi ludźmi. Zmienił się właściciel, ale reszta pozostała taka sama. Oni zasługują na sukcesy - wyjaśnił Perez.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Wisławski: Robert Kubica to dla mnie "nadczłowiek". Kierowca totalny!

Racing Point może opuścić pierwszy dzień testów. Czytaj więcej!

28-latek nie może się doczekać pierwszych tegorocznych testów. - W ubiegłym roku mieliśmy spore problemu na początku sezonu. Tym razem wydaje się jednak, że mamy solidną bazę. Nasi rywale będą trudni do pokonania, ale z pewnością zrobimy wszystko, by przygotować się jak najlepiej do rywalizacji w Melbourne. W samochodzie zmieniło się kilka rzeczy, między innymi przednie i tylne skrzydła. W Barcelonie sprawdzimy, jak to wszystko ze sobą współgra - zakończył.

Czy Sergio Perez w sezonie 2019 stanie na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL