Najnowsze Wyniki/Kalendarz
model FW42 Materiały prasowe / Williams Racing / Na zdjęciu: model FW42

Williams przegrał walkę z czasem. Samochód nie będzie gotowy na poniedziałek

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Niestety, Williams nie zdążył na czas z budową modelu FW42. Inżynierowie w Grove nadal pracują nad poskładaniem nowej maszyny i już wiadomo, że nie będzie ona gotowa na poniedziałek.

O opóźnieniu w składaniu modelu FW42 było wiadomo od kilku dni. Z tego powodu Williams odwołał zaplanowany na sobotę dzień filmowy, w trakcie którego Robert Kubica i George Russell mieli przejechać pierwsze kilometry za kierownicą nowej maszyny, aby poznać jej tajniki i wyłapać ewentualnie niedociągnięcia.

Williams już w Barcelonie. Czytaj więcej! 

W niedzielny poranek zespół z Grove poinformował, że samochód nie będzie też gotowy na pierwszy dzień testów. To zła wiadomość dla Roberta Kubicy, który miał rozpocząć jazdy w poniedziałkowy poranek. 

Renault wygrało walkę z czasem. Czytaj więcej! 

- Niestety, musimy opóźnić początek naszych testów i przesunąć ich rozpoczęcie na wtorek. W Grove mieliśmy niesamowicie pracowitą zimę, przygotowując model FW42 i mimo ogromnych starań, potrzebujemy więcej czasu, zanim samochód będzie gotowy - powiedziała Claire Williams, szefowa zespołu z Grove.

Brytyjka podkreśliła, że zespół woli stracić jeden dzień testowy, niż wyjechać na tor pojazdem, w którym nie wszystko zostało sprawdzone. - Chcemy mieć pewność, że będziemy mieć w akcji najlepiej możliwie przygotowany samochód. To czasem trwa dłużej niż można oczekiwać. To nie jest idealne rozwiązanie, ale też nie jest to koniec świata dla nas - dodała.

W tej sytuacji należy oczekiwać, że Williams nieco skoryguje plan na testy. We wtorek na torze mieliśmy bowiem nie oglądać Kubicy, a szansę miał otrzymać rezerwowy Nicholas Latifi. - Będziemy musieli wykonać naszą pracę, aby odzyskać utracony czas. Jednak ciągle zostaje nam siedem dni testów, aby przygotować maszynę do pierwszego wyścigu - podsumowała Williams.

Zespół odwołał też poniedziałkowe spotkania kierowców z przedstawicielami mediów.

ZOBACZ WIDEO Kapitalne gole w 1/8 FA Cup! Brighton gra dalej [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Williams odbije się od dna w tym sezonie F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (29):

Wszystkie komentarze (29)

Komentarze (29)

×
    Wszystkie komentarze (29)
    PRZEJDŹ NA WP.PL