Najnowsze Wyniki/Kalendarz
nowe malowanie Williamsa Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: nowe malowanie Williamsa

Williams nadal nie jest gotowy na testy. Wtorkowe jazdy odwołane!

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Najnowszy model Williamsa nadal nie opuścił fabryki. W tej sytuacji zespół po raz kolejny został zmuszony do podjęcia trudnej decyzji o nieprzystąpieniu do wtorkowych testów.

Już o poranku po padoku rozniosła się wieść, że Williams może mieć problemy, by zdążyć z przygotowaniem samochodu na wtorek. Praca przy składaniu modelu FW42 w fabryce ma trwać w najlepsze i nikt z członków ekipy nie dawał gwarancji, że zostanie skończona na tyle wcześnie, by pojazd dotarł z Grove do Barcelony na czas.

Williams jako jedyny nie zdążył na testy. Czytaj więcej! 

W trakcie przerwy obiadowej zespół oficjalnie ogłosił, że opóźnienia w składaniu maszyny są na tyle duże, że ponownie nie będzie ona gotowa do użytku. Oznacza to, że we wtorek znów zabraknie kierowców Williamsa na torze. 

- Wygląda na to, że nie będziemy w stanie pojawić się na torze prędzej niż w środę. Jest to rozczarowujące, ale taka jest sytuacja, w której się znaleźliśmy. Wyprowadzimy FW42 na tor tak szybko, jak tylko będzie to możliwe - ogłosiła Claire Williams.

Pięć ważnych pytań przed testami F1. Czytaj więcej!

Poniedziałkowe wieści z Williamsa to kolejny cios dla Roberta Kubicy i George'a Russella. Oznaczają bowiem, że zespół straci aż połowę pierwszej tury testów F1 w Barcelonie. Na dodatek, zgodnie z ustaleniami przy podpisywaniu kontraktu, część jazd przedsezonowych ma otrzymać Nicholas Latifi. Kanadyjczyk miał jeździć modelem FW42 we wtorek i środę.

Na tę chwilę nie jest znana nowa rozpiska Williamsa na nadchodzące sesje testowe. 

W poniedziałek w alei serwisowej pojawił się za to model Williamsa sprzed roku, ale już w malowaniu biało-błękitnym z logami m.in. firm ROKiT i PKN Orlen. Brytyjczycy podjęli bowiem decyzję, by nie tracić czasu i zorganizowali we wnętrzach garażu sesję zdjęciową kierowców. 

Łukasz Kuczera z Barcelony

ZOBACZ WIDEO Prezes PKN Orlen uspokaja kibiców. "Nie wycofamy się ze sponsoringu sportu"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy problemy Williamsa przed testami to zwiastun kiepskiego sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (23):

 • Michael Witski Zgłoś
  Testy zaczną w trakcie wyścigów... Inni będą się ścigali, a Williams będzie testował. I tak kolejny sezon na ogonie stawki...
  • Rafał Suede Zgłoś
   Anglicy !!! Pozwólcie wreszcie chłopczykowi z Polski pobawić się i trochę pojeździć zabaweczką. Jest oczywiste , że nic caly ten groteskowy " team" nie osiągnie ale niech
   Czytaj całość
   chłopiec z Polski się nacieszy. Tyle lat czekał na spełnienie swojego kaprysu. Więc niech się pobawi. Oczywiście nie za swoje pieniądze.
   • torowy Zgłoś
    Dwa dni testów wyjęte z CV nowego Williamsa w powijakach, jak się czują kierowcy teamu, szczerze nie chciał bym być w ich skórze, ale jak się czują sponsorzy teamu, to na bank wiem, bo
    Czytaj całość
    nie o taki szum medialny im chodziło gdy wykładali kasę, żeby było mało to wiedząc w teamie, że są w ciemnej d połakomili się jeszcze na kaskę kontraktując na testy rookiego, no cóż, nie chcę być złym prorokiem, ale testy spędzą raczej na symulatorze, Robi trzym sie.
    Wszystkie komentarze (23)

    Komentarze (23)

    ×
     Wszystkie komentarze (23)
     PRZEJDŹ NA WP.PL