Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej Sirotkin na torze Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Siergiej Sirotkin na torze

Siergiej Sirotkin komentuje plotki transferowe. "Renault to dla mnie dobra opcja"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Renault to dobra opcja - mówi Siergiej Sirotkin. Rosjanin jest bliski roli kierowcy rezerwowego we francuskim zespole. Wszystko z myślą o tym, aby w sezonie 2020 powrócić do regularnej jazdy w Formule 1.

W tym roku Siergieja Sirotkina nie zobaczymy regularnie ścigającego się w padoku Formuły 1, ale Rosjanin najprawdopodobniej pozostanie w padoku królowej motorsportu. 23-latek ma być o krok od podpisania umowy z Renault, gdzie pełniłby rolę rezerwowego.

- Dla mnie dobrym rozwiązaniem byłoby, gdybym mógł pracować w Formule 1 jako rezerwowy. Renault to dobra opcja. Jednak na ten moment nie mamy żadnego porozumienia - powiedział rosyjski kierowca.

Lance Stroll współczuje Williamsowi. Czytaj więcej!

Po tym jak Sirotkin stracił miejsce w Williamsie, w tym roku będzie można go zobaczyć w wyścigach długodystansowych. Rosjanin ma kilkukrotnie pojawić się w barwach SMP Racing. Celem nadrzędnym kierowcy z Moskwy jest jednak powrót do królowej motorsportu.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 102. Maciej Wisławski: Robert Kubica to dla mnie "nadczłowiek". Kierowca totalny

- Mam ogromną nadzieję, że uda mi się pojawić w F1 w roku 2020. Pracujemy nad tym bardzo mocno. Zastanawiamy się nad tym, jak ułożyć wszystkie klocki, aby stało się to realne - dodał.

Samochód Williamsa już w Barcelonie. Czytaj więcej!

Sirotkin wypadł z F1 po fatalnym sezonie 2018, kiedy to na jego koncie znalazł się tylko jeden punkt. Rosjanin był najgorszym kierowcą w stawce. Jego miejsce w Williamsie zajął Robert Kubica.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Siergiej Sirotkin powinien dostać kolejną szansę w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL