Najnowsze Wyniki/Kalendarz
George Russell i jadący za nim Sebastian VettelMateriały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: George Russell i jadący za nim Sebastian Vettel

Postępy w Williamsie. Silnik odpalony, Russell wyjedzie jako pierwszy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W Williamsie trwa walka z czasem. Przed godz. 12 George Russell pasował fotel w złożonym modelu FW42. Wcześniej uruchomiono też silnik w nowym pojeździe ekipy z Grove. Roberta Kubicę na torze zobaczymy dopiero w czwartek.

Mechanicy Williamsa od wczesnych godzin porannych uwijali się przy składaniu modelu FW42, który dotarł na tor Catalunya z lotniska w Birmingham. Zespół bardzo szybko musiał zweryfikować swoje plany odnośnie wyjazdu na tor ok. godz. 12.

- Hasło na dziś w Williamsie to "opóźnienie" - komentował Nate Saunders, dziennikarz ESPN.

Lewis Hamilton nie patrzy na czasy. Czytaj więcej! 

Dopiero przed godz. 11 z garażu Williamsa usłyszeliśmy pierwsze dźwięki. Wtedy odbyło się próbne odpalenie silnika w brytyjskim samochodzie. Godzinę później zespół poinformował, że George Russell odbył pasowanie do fotela w kokpicie. Brytyjczyk jest coraz bliżej pojawienia się na torze. Jest to planowane na godz. 14-15.

Problemy ze składaniem modelu FW42 doprowadziły do tego, że Robert Kubica straci kolejną sesję testową. Pierwotny plan Williamsa zakładał bowiem, że w środowy poranek na torze pojawi się Russell, a Polak zastąpi go za kierownicą po przerwie obiadowej. Brytyjczycy zostali jednak zmuszeni do weryfikacji swojego grafiku.

Charles Leclerc pokazał pełnię możliwości. Czytaj więcej! 

Bez zmian pozostaje za to plan ekipy na czwartek, ostatni dzień testów w Barcelonie. Kubica wyjedzie na tor rano, Russell zmieni go w samochodzie po przerwie obiadowej.

Łukasz Kuczera z Barcelony

ZOBACZ WIDEO Kubica o swoim powrocie do F1: Czuje się, jakbym debiutował raz jeszcze

Czy Williamsa czeka kolejny fatalny sezon w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL