Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paddy Lowe Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Paddy Lowe

F1: Paddy Lowe przemówił. Dyrektor Williamsa dostrzega plusy środowych testów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Na Paddy'ego Lowe'a spadła lawina krytyki w związku z problemami Williamsa na testach. Zespół odwołał nawet zaplanowane spotkanie mediów z dyrektorem technicznym. Brytyjczyk skomentował jednak pierwszy dzień testów w wykonaniu ekipy z Grove.

To Paddy Lowe ma być głównym winowajcą tego, że Williams nie zdążył przygotować samochodu na początek pierwszej tury testów Formuły 1 w Barcelonie. Dlatego po padoku zaczęły krążyć wieści, że dyrektor techniczny oddał się do dyspozycji zarządu.

W środę Claire Williams nie chciała komentować przyszłości rodaka, ale równocześnie zespół odwołał zaplanowane na wczesny wieczór spotkanie przedstawicieli mediów z dyrektorem technicznym. Później przekazał jednak dziennikarzom wypowiedź Lowe'a podsumowującą środowe jazdy George'a Russella.

Testy F1: Williams w końcu na torze. Najlepszy czas Kwiata. Czytaj więcej! 

- To rozczarowujące, że spóźniliśmy się o dwa dni i przegapiliśmy początek testów w Barcelonie. Cieszę się, że wyjechaliśmy ostatecznie na tor. Spóźniliśmy się, ale nie z powodu niewiarygodnego wysiłku, jakim w ostatnich dniach wykazali się wszyscy pracownicy. Zarówno w fabryce, jak i w garażu w Barcelonie - powiedział Lowe.

ZOBACZ WIDEO Selekcjoner Brzęczek o powołaniach. "Będą dwie nowe twarze!"

Wypowiedź Lowe'a zdaje się wskazywać, że bierze on część odpowiedzialności na siebie za opóźnienia w składaniu modelu FW42. To właśnie Brytyjczyk miał zbyt późno zadecydować o zamówieniu części. Gdy na jaw wyszły problemy konstrukcyjne, do ostatnich minut nadzorował pracę w fabryce i przybył do Barcelony z opóźnieniem.

Środa była pierwszym dniem, kiedy Williams wyjechał na tor. W trakcie popołudniowej sesji Russell pokonał dystans 23 okrążeń. - Spędziliśmy popołudniową sesję na kontroli systemów i różnych programów do gromadzenia danych. Nie mieliśmy żadnego problemu z niezawodnością. To cieszy, jeśli chodzi o pierwsze próby FW42. Jesteśmy w dobrej formie przed czwartkowymi testami - dodał Brytyjczyk.

To właśnie czwartek będzie kluczowy dla Williamsa. Tak naprawdę będzie to jedyny dzień testowy, który zespół będzie mógł w pełni poświęcić na sprawdzanie części i zachowania samochodu. O poranku za kierownicą zobaczymy Roberta Kubicę.

W pojeździe, do którego wsiądzie Kubica zobaczymy sporo nowych części względem dnia poprzedniego. Przybyły one do Barcelony w środę wieczorem. Dość powiedzieć, że o godz. 20 w garażu Williamsa na torze praca trwała w najlepsze. Samochód został mocno rozebrany, a przed bramą garażową pojawiły się charakterystyczne ścianki, które zakrywają osobom trzecim dostęp do środka.

Claire Williams zabrała głos ws. testów. Czytaj więcej! 

- Straciliśmy sporo czasu, ale z niecierpliwością czekamy na czwartkowe testy. Postaramy się maksymalnie wykorzystać te pięć dni, które nam pozostały. Chcę przy tym podziękować wszystkim pracownikom za wysiłek i ogromne poświęcenie. Dzięki temu mieliśmy samochód na torze w środę - podsumował Lowe.

Łukasz Kuczera z BarcelonyOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Paddy Lowe powinien stracić stanowisko dyrektora w Williamsie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL