Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica (po prawej) w rozmowie z trenerem personalnym Edoardo Bendinellim Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica (po prawej) w rozmowie z trenerem personalnym Edoardo Bendinellim

F1: Robert Kubica nie chce wybiegać w przyszłość. "Lepiej byśmy szli krok po kroku"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Nierealistyczne byłoby myślenie, że możemy walczyć o czołowe pozycje - mówi Robert Kubica. W czwartek Polak po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą Williamsa podczas testów Formuły 1 w Barcelonie.

Robert Kubica długo musiał czekać na swoją szansę podczas pierwszej tury testów Formuły 1. Pierwotnie Polak miał się zaprezentować na torze już w poniedziałek, ale problemy Williamsa doprowadziły do tego, że zespół kilkukrotnie musiał zmieniać grafik jazd próbnych.

Po tym jak w środę po przerwie obiadowej w akcji zobaczyliśmy George'a Russella, czwartkowy poranek będzie należeć do kierowcy z Polski. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że Williamsa czekają trudne tygodnie. Zespół ma na swoim koncie ledwie 23 okrążenia, podczas gdy inne ekipy pokonały dystans kilkukrotnie większy.

Paddy Lowe dostrzega plusy testów. Czytaj więcej! 

- Nierealistyczne byłoby myślenie, że możemy walczyć o czołowe pozycje. Oczywiście, wszystko może się zdarzyć w sporcie. Byłoby miło, ale nie myślę o tym. To zbyt dalekie wybieganie w przyszłość. Lepiej byśmy szli krok po kroku - powiedział Kubica w rozmowie z brytyjskim iTV.

ZOBACZ WIDEO: Sektor Gości 102. Maciej Wisławski: Powrót Roberta Kubicy to unikalny przypadek w historii sportu


Polak podkreślił, że ma swój indywidualny cel na ten sezon. - Byłem już na najwyższym poziomie. I takie jest moje nastawienie, by na niego wrócić. By jeździć tak jak przed wypadkiem - dodał.

- Muszę być szczery. Były takie momenty, że myślałem, że nie wrócę do F1. Jednak w tym samym czasie ta furtka zawsze pozostawała jakoś otwarta. Nigdy jej nie zamknąłem do końca. Może właśnie dlatego tu jestem - wyjaśnił.

Po tym jak w czwartek jazdy F1 w Barcelonie dobiegną końca, zespoły powrócą do Katalonii na drugą turę testów. Odbędą się one w dniach 26 lutego-1 marca. Później odbędzie się Grand Prix Australii, które dla Kubicy i Williamsa będzie olbrzymim wyzwaniem. 

Zapoznawczy dzień George'a Russella. Czytaj więcej! 

- Nie wiem jakie wrażenia będą towarzyszyć temu występowi, dopóki on nie nadejdzie. Miałem już trudne momenty w ostatnich ośmiu latach. Dzięki nim nauczyłem się kontrolować swoje emocje. Po wypadku stałem się bardziej emocjonalny, ale przy tym łatwiej mi tym zarządzać. Mam tylko nadzieję, że to co przyjdzie wraz z Grand Prix Australii będzie dodatkowym bodźcem i nie przeszkodzi mi w pracy - podsumował Kubica.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica będzie regularnie punktować w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Michal Furmaniak Zgłoś
  Się okaże. Panie tac tic. Pańskie flustracje proszę wypisywać gdzie indziej a najlepiej wcale. Radzę pójść do szkoły i przyswajać. Albo na polityka iść i sprawdzić czy Orlen jest
  Czytaj całość
  PiS-u. Pańskie myślenie jest denne.
  • Ricciardo Zgłoś
   Bardzo ciekawe, co Robert powie po pierwszych jazdach, jakie będą jego odczucia i czy podzieli te wielu z nas przyglądającym się odbywającym się testom, że zapowiada się, iż może
   Czytaj całość
   być tak samo źle, jak w zeszłym roku albo i gorzej.Oczywiście nie liczę, żeby coś takiego miał wprost przekazać ;)Ale nie trzeba wielkiej intuicji, ani ogromu analiz, by już wyczuć, że zapowiada się mało obiecująco... jeśli już nie mówić wprost, a trochę eufemistycznie dla nieco mniejszego osłabiania nadziei.
   • tac-tic Zgłoś
    jak może się udać, gdy sponsoruje to pisowski orlen.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL