Najnowsze Wyniki/Kalendarz
flaga Forza Robert WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: flaga Forza Robert

F1: Robert Kubica ma ogromne wsparcie. Williams dziękuje polskim kibicom

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Od godzin porannych z trybuny głównej toru w Barcelonie słychać wsparcie polskich kibiców dla Roberta Kubicy. Ich postawę docenił nawet Williams.

Rzut oka na trybunę główną toru Catalunya pozwala stwierdzić, że Robert Kubica ma największe wsparcie w świecie Formuły 1. Od wczesnych godzin porannych, zanim jeszcze Polak pojawił się na torze, można było usłyszeć okrzyki skandujące imię 34-latka. Wzmagały się one, gdy tylko krakowianin pojawiał się w okolicach garażu.

Od początku testów na trybunie głównej rozwieszona jest też flaga o powierzchni 60 m2 z napisem "Forza Robert". Pod wrażeniem wyczynów polskich fanów jest nawet Williams, który postanowił podziękować sympatykom Kubicy za pośrednictwem Twittera.

"Ależ wsparcie dla Roberta!" - napisano na koncie Williamsa.

Polscy kibice są też obecni w padoku. Można ich było spotkać w ostatnich dniach w okolicach motorhome Williamsa. Zbierali autografy kierowców i szefów zespołów na miniaturze flagi "Forza Robert", która w późniejszym czasie ma zostać wystawiona na aukcję charytatywną. Podpisy na mini-sektorówce złożyli m. in. Robert Kubica i Claire Williams.

Łukasz Kuczera z Barcelony

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica określił cel na sezon 2019. "Zawsze byłem kiepski w obietnicach"

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy jesteś pod wrażeniem wsparcia, jakie od kibiców otrzymuje Robert Kubica?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL