Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica podczas testów w Barcelonie WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Robert Kubica podczas testów w Barcelonie

F1: spięcie Roberta Kubicy z Lewisem Hamiltonem. O krok od kontaktu na torze (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w porannej sesji testowej. Rozpędzony Lewis Hamilton trafiłby w wolno jadącego Roberta Kubicę, który znajdował się na linii wyścigowej.

Robert Kubica o poranku rozpoczął testowe jazdy dla Williamsa. W jego samochodzie zamontowane są specjalne czujniki, które wymagają jazdy ze stałą prędkością, aby sprawdzić sposób działania aerodynamiki. Dlatego też czasy uzyskiwane przez kierowcę Williamsa podczas pierwszych przejazdów nie były imponujące.

Powolna jazda wymusiła na Kubicy obieranie innych torów jazdy, m.in. na prostej startowej Polak nie wybierał optymalnej linii.

Robert Kubica ma ogromne wsparcie. Czytaj więcej! 

Jednak w jednej z szykan 34-latek "spotkał się" z rozpędzonym Lewisem Hamiltonem. Reprezentant Williamsa najprawdopodobniej nie widział Brytyjczyka w lusterkach, stąd nie zjechał z linii wyścigowej.

Hamilton był zmuszony nagle hamować i zepsuł swoje okrążenie, zaś Kubica po wyjściu z szykany zjechał poza optymalną nitkę. Niewiele jednak brakowało, a pomiędzy kierowcami doszłoby do kontaktu. W trakcie weekendów wyścigowych takie sytuacje są surowo karane przez stewardów.

Lewis Hamilton jadący na torze tuż za Robertem Kubicą: (fot. Katarzyna Łapczyńska):


Claire Williams nie bierze pod uwagę rezygnacji. Czytaj więcej!

Łukasz Kuczera z Barcelony

ZOBACZ WIDEO Kubica o swoim powrocie do F1: Czuje się, jakbym debiutował raz jeszczeOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica będzie regularnie punktować w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL