WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Williams nie traci nadziei. Robert Kubica i George Russell chcą wycisnąć maksimum z kolejnych testów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams był najgorszą ekipą pierwszej tury testów w Barcelonie. W zespole jednak nikt nie załamuje rąk. - Będziemy musieli przyspieszyć przygotowania w tym tygodniu - mówi Robert Kubica.

Problemy ze złożeniem samochodu sprawiły, że Williams stracił ponad dwa i pół dnia testowego w minionym tygodniu w Barcelonie. Zespół z Grove przejechał ledwie 88 okrążeń. To niewiele. Zwłaszcza jeśli popatrzymy na rywali, którzy pokonali kilkukrotnie dłuższy dystans.

Kierowcy stajni z Grove nie załamują jednak rąk. - Zdobyłem dość ograniczoną wiedzę na temat samochodu w pierwszym tygodniu. Czasu za kierownicą było niewiele. Dlatego będziemy musieli przyspieszyć przygotowania podczas drugiej tury testów. Musimy nadrobić te straty - powiedział dziennikarzom Robert Kubica.

Christian Horner wątpi w formę Ferrari. Czytaj więcej!

Dla Williamsa opóźnienie ze składaniem modelu FW42 było olbrzymim ciosem. Już miniony sezon nie był bowiem zbyt udany dla Brytyjczyków, więc przejechanie jak największej liczby kilometrów w testach było kluczowe dla kierowców.

ZOBACZ WIDEO Kapitalny mecz Polaków z Napoli! Milik i Zieliński strzelali Parmie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


- Czas jest w tym wszystkim wielkim graczem. Spóźniliśmy się z samochodem, nasz jedyny dzień testowy nie poszedł gładko. Zostaje mieć nadzieję, że drugi tydzień testów przebiegnie bez problemów - dodał 34-latek.

Pełny nadziei jest za to George Russell, który głęboko wierzy w inżynierów z Grove. - Każdy z nas musi się nawzajem motywować i pchać do przodu. Oczywiście, w zespole pojawiła się frustracja i rozczarowanie w związku z tym jak ułożyła się sytuacja przed testami. Musimy jednak zachować pozytywne myślenie - zaapelował 21-latek z King's Lynn.

Russell już wcześniej zwracał uwagę na to, że punkty w F1 zdobywa się w trakcie wyścigów, a nie podczas przerwy zimowej. Przypominał też sytuację Williamsa sprzed roku, kiedy to zespół zdążył z budową samochodu na czas, a ten okazał się najgorszą konstrukcją w całej F1.

Netflix krytykuje Mercedesa i Ferrari. Czytaj więcej! 

- Nie zdążyliśmy na początek testów, ale to koniec świata. Punkty zdobywamy w wyścigach, a te dopiero przed nami. Musimy trzymać głowy wysoko, patrzeć z nadzieją w przyszłość. Przed nami kolejna tura testów. Musimy z nich wycisnąć maksimum - podsumował Russell.

Druga tura testów F1 rozpocznie się we wtorek (26 lutego) i potrwa do piątku (1 marca). Kubicę na torze zobaczymy w akcji w środę i piątek. Pozostałe dwa dni jazd otrzyma do dyspozycji Russell. 

Czy Robert Kubica będzie regularnie punktować w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL