Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu bolid Alfy Romeo z Kimi Raikkonenem w kokpicie WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu bolid Alfy Romeo z Kimi Raikkonenem w kokpicie

F1: Alfa Romeo zaskoczyła rywali. Mercedes i Red Bull chcą skopiować rozwiązanie Włochów

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Nowe przepisy aerodynamiczne zmusiły zespoły do gruntownej przebudowy samochodów. Największym zaskoczeniem przerwy zimowej jest Alfa Romeo, która opracowała świetne przednie skrzydło. Rozwiązanie Włochów chcą skopiować czołowe teamy.

Uproszczona aerodynamika została wprowadzona w celu poprawienia jakości ścigania. Innowacyjny design Alfy Romeo zaskoczył rywali. Włosi są największym wygranym okresu przygotowawczego. Mercedes i Red Bull Racing już planują skopiowanie pomysłu ekipy Frederica Vasseura.

Menedżer zespołu, Beat Zehnder jest dumny ze swoich inżynierów. - Dla naszych pracowników ten koncept był jedynym rozwiązaniem od samego początku. Spodziewaliśmy się, że inni będą mieli podobny pomysł - powiedział.

Mercedes powinien się pozbyć Bottasa. Czytaj więcej!

- Kiedy zobaczyliśmy zdjęcia z prezentacji Mercedesa czy Red Bulla myśleliśmy, że to zmyłka i ostateczny wygląd ich samochodów będzie inny. Byliśmy pewni, że finalnie pokażą to samo co my. Okazało się jednak, że tak nie jest. Ekipa Christiana Hornera będzie miała mniej poprawek do wykonania, ale Mercedes musi kompletnie przebudować przód - wyjaśnił Zehnder.

Renault ma problem z porównaniem silników. Czytaj więcej!

- W ekipie Toto Wolffa nie brakuje jednak doświadczonych inżynierów, mają ogromny sztab ludzi i z pewnością sobie z tym poradzą, to kwestia czasu - zaznaczył menedżer Alfy Romeo.

Słowa szefa Mercedesa zdają się potwierdzać przypuszczenia włoskiej ekipy. - Jeśli widzimy, że coś działa, to staramy się to mieć. Ostateczny wygląd samochodu po zmianie przepisów będzie się kształtował miesiącami - powiedział Toto Wolff.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powrót Kubicy to niesamowita historia. Ktoś nagra o tym filmOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Alfa Romeo wywalczy choć jedno podium w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL