WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Kevin Magnussen

F1: dobra wiadomość dla kibiców. Będziemy oglądać ciekawe wyścigi

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Kevin Magnussen uważa, że uproszczona aerodynamika wpłynęła pozytywnie na możliwość jazdy samochodów jeden za drugim. Nowe przepisy miały poprawić jakość ścigania w F1. - Wygląda to zdecydowanie lepiej niż rok temu - powiedział kierowca Haasa.

Szersze oraz uproszczone przednie i tylne skrzydła pojawiły się w autach w tym roku. Mają one ułatwić kierowcom wyprzedzanie. W sezonie 2018 jazda samochodów blisko siebie była niemal niemożliwa, z powodu negatywnego działania tzw. "brudnego powietrza", które hamowało pojazd będący z tyłu.

Do tej pory kierowcy byli sceptyczni, jednak Kevin Magnussen uważa, że widoczna jest znaczna poprawa. - Pojeździłem trochę za innymi bolidami i muszę przyznać, że odczucia są dużo lepsze niż do tej pory. Po testach w tunelu aerodynamicznym wydawało się, że zmiany nie pomogą. W praktyce wygląda to jednak całkiem dobrze - powiedział Duńczyk.

Alfa Romeo zaskoczyła rywali. Czytaj więcej!

- Postanowiłem sprawdzić to sam. Jechałem z tyłu, mogłem normalnie prowadzić auto, a pod koniec prostej wyprzedziłem rywala, bo skorzystałem z jego tunelu i zyskałem prędkość, którą wykorzystałem na wejściu w zakręt. Jest zupełnie inaczej niż było. Teraz zyskuje się sekundy będąc bezpośrednio za kierowcą z przodu - wyjaśnił zawodnik Haasa.

Pożar w McLarenie nie był taki straszny. Czytaj więcej!

Duńczyk uważa, że jazda tuż za przeciwnikiem jest teraz sporym ułatwieniem. - Cały samochód zachowuje się przewidywalne. Jest stabilny. Nie mogę się doczekać sprawdzenia tego w wyścigu. Na innych torach refleksje mogą być inne. Pierwsze wnioski są jednak pozytywne. Nawet za bardzo. Może się okazać, że teraz zbyt łatwo będzie wyprzedzać - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Jakie są marzenia Kubicy? "Zrobienie dobrej roboty i pozostanie w F1 na dłużej"

Czy uważasz, że jakość ścigania w F1 poprawi się?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL