Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lewis Hamilton Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

F1: pogróżki pod adresem Lewisa Hamiltona. BBC wyjaśnia sprawę

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Na skrzynkę pocztową BBC dotarła wiadomość, której nadawca grozi śmiercią Lewisowi Hamiltonowi, byłemu piłkarzowi Garthowi Crooksowi oraz prezenterowi Clive'owi Myriemu. Stacja współpracuje z policją i stara się znaleźć autora maila.

Podczas gdy Lewis Hamilton znajduje się na testach Formuły 1 w Barcelonie, nie najlepsze informacje przedstawiło BBC. Na adres mailowy brytyjskiej stacji dotarła wiadomość, w której zawarto pogróżki wobec aktualnego mistrza świata. Nadawca życzy też śmierci Garthowi Crooksowi oraz Clive'owi Myriemu.

- W ciągu ostatnich lat takich wiadomości było cztery czy pięć. Jestem w BBC od 30 lat i mogę jedynie zauważyć, że to zjawisko się nasila. W mailu wspomniano też Hamiltona i Crooksa. Przecież nie mamy ze sobą nic wspólnego - skomentował Myrie, który karierę telewizyjną rozpoczął w roku 1993 i jest prezenterem wiadomości.

Lawrence Stroll nie wpada w panikę. Czytaj więcej! 

Hamilton bywa regularnie pokazywany przez BBC jako aktualny mistrz świata, bo jego kolejne sukcesy za kierownicą Mercedesa doprowadziły do tego, że Brytyjczycy rozkochali się w F1. Po piłce nożnej jest to dla nich najważniejsza dyscyplina sportowa.

W wyjaśnienie sprawy zaangażowali się już najważniejsi pracownicy BBC. Stacja wyznaczyła osoby, które we współpracy z policją mają ustalić tożsamość nadawcy maila, aby pociągnąć go do odpowiedzialności.

Siergiej Sirotkin w Renault. Czytaj więcej! 

Myrie podkreślił jednak, że stara się ignorować tego typu ataki na tle rasistowskim. - Jestem czarny i są ludzie, którzy nas nie lubią. Na tym świecie mamy jednak też osoby, którym nie podoba się np. gdy kobieta robi coś nietypowego. To też przejaw dyskryminacji. Jednak musisz o tym zapomnieć i robić swoje. Nawet jeśli to przygnębiające - dodał prezenter BBC.

ZOBACZ WIDEO Jaka będzie przyszłość Horngachera? "Trener już zdecydował"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy autor gróźb pod adresem Lewisa Hamiltona powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL