Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Claire Williams zachwycona Robertem Kubicą. "Byłby świetnym dyrektorem technicznym"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams szybko przekonał się, jak ważne jest posiadanie Roberta Kubicy w zespole. Pod wrażeniem zdolności Polaka jest Claire Williams. - Byłby świetnym dyrektorem technicznym - twierdzi Brytyjka, zwracając uwagę na wpływ Kubicy na rozwój samochodu.

W zeszłym roku skład Williamsa tworzyli niedoświadczeni Lance Stroll i Siergiej Sirotkin, a kierownictwo ekipy długo twierdziło, że wiek kierowców nie jest problemem. Zatrudnienie Roberta Kubicy pokazało jednak, że osoby na najwyższym szczeblu potrafiły przyznać się do błędu i wyciągnęły odpowiednie wnioski.

Kubica nie miał jeszcze okazji wystartować w ani jednym wyścigu w barwach Williamsa. Z opóźnieniem zaczął też przedsezonowe testy, bo zespół miał problemy ze złożeniem modelu FW42. Dlatego ciągle nie wiemy jaki potencjał tkwi w tegorocznej maszynie Brytyjczyków.

Robert Kubica ocenił środowe testy. Czytaj więcej! 

Jednak zespół z Grove już przekonał się, że posiadanie Kubicy w swoich szeregach to ogromny atut. Wystarczyło ledwie kilka dni testowych, by 34-latek zyskał ogromny szacunek.

- Najważniejsze dla nas jest wsparcie, jakie Robert daje nam podczas testów. Jego zdolność do przekazywania informacji zwrotnych. To zawsze był jeden z najmocniejszych punktów Roberta. Ma niesamowite umiejętności inżynierskie i ogromną wiedzę. Byłby świetnym dyrektorem technicznym - stwierdziła Claire Williams, szefowa stajni z Grove.

Paddy Lowe zadowolony z Roberta Kubicy. Czytaj więcej!

Brytyjka ma świadomość tego, że mimo wszystko wielu ekspertów będzie wątpić w powrót polskiego kierowcy do F1 po ośmioletniej przerwie. Sama nie ma jednak obaw związanych z występami Kubicy.

- Będziemy musieli poczekać na jego występy, aby móc go oceniać. Teraz nikt nie może tego robić. Jeśli jednak dyspozycja Roberta będzie taka jak kiedyś, to będę bardziej niż szczęśliwa - dodała.

ZOBACZ WIDEO Jakie są marzenia Kubicy? "Zrobienie dobrej roboty i pozostanie w F1 na dłużej"

Czy Robert Kubica będzie regularnie punktować w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL