WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Sebastian Vettel

F1: Vettel pod wrażeniem Mercedesa. "Są dużo mocniejsi niż się wydawało"

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Sebastian Vettel jest pod wrażeniem dyspozycji kierowców Mercedesa podczas pierwszych treningów w Melbourne. Niemiec uważa, że ekipa Toto Wolffa jest dużo mocniejsza niż deklarowała przed weekendem w Australii.

Po testach w Barcelonie wydawało się, że punktem odniesienia dla reszty ekip ze stawki F1 jest Ferrari. Sebastian Vettel i Charles Leclerc zdecydowanie dominowali. Przedstawiciele Mercedesa bardzo ostrożnie wypowiadali się na temat nadchodzącego sezonu. Z perspektywy czasu wydaje się, że była to gra ekipy Toto Wolffa.

Sebastian Vettel jest pod wrażeniem dyspozycji rywali. - Nie wiem czy to dlatego, że inni mieli problemy, czy tak mocno nam uciekli. Tak czy inaczej, jeździli w innej lidze. To spora niespodzianka. Może reszta ekip się męczyła i uda się odwrócić karty podczas kolejnych sesji. Póki co jednak wyglądają na bardzo mocnych, zdecydowanie mocniejszych niż sami deklarowali - powiedział.

Czytaj także: Williams podsumował treningi

- Nie wiemy dlaczego jesteśmy krok za nimi, ale szukamy przyczyn. Jeśli wy je znajdziecie, możecie śmiało wpaść do naszego garażu. Sam czuję, że mam pod sobą ten sam samochód co w testach, ale on nie zachowuje się tak jak wtedy. Dlatego też brakuje mi pewności w jeździe - wyjaśnił Niemiec.

Czytaj także: Ricciardo ma zmienić Renault

Vettel nie jest jednak rozczarowany. - Nie uważam, że auto jest złe. Po prostu ma swoje mocne i słabe punkty. Te gorsze należy poprawić. Popracujemy nad tym. Na razie do ideału trochę brakuje - zakończył czterokrotny mistrz świata.

[b]ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Szanse Roberta Kubicy w zespole Williamsa? Musimy zejść na ziemię

[/b]

Czy uważasz, że Mercedes zdominuje rywalizację w Melbourne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL