Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. Michał Kościuszko o startach Roberta Kubicy. "Powinniśmy spuścić z tonu"

Dawid Góra
Dawid Góra
- Uspokójmy nasze zapędy - radzi kierowca rajdowy z Krakowa. To komentarz do wyników piątkowych treningów Roberta Kubicy przed Grand Prix Australii. Polak dwa razy stracił ponad cztery sekundy do pierwszego Lewisa Hamiltona.

Podczas pierwszego treningu Polak był 19. i wyprzedził tylko kolegę z Williamsa George'a Russella. Za drugim razem zajął już ostatnią lokatę.

- Start sezonu nie był łatwy dla Williamsa. Choćby kwestia dostarczenia samochodu pokazała, że nie wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przedsezonowe testy nie wyglądały tak, jak powinny i efekty tego musiały przeciągnąć się na oficjalne starty. Kierowcy nie spędzili na torze tyle czasu, ile planowali. Sam Robert mówił o tym, że pierwsze wyścigi będą kontynuacją testowania samochodu - przypomina Kościuszko.

Jeremy Clarkson pod wrażeniem Roberta Kubicy. Wielkie słowa brytyjskiego prezentera >>

Williams nie ma wystarczająco dużo części zapasowych do bolidu. Rajdowiec z Krakowa przyznaje, że to niepokojący sygnał. Szybko jednak dodaje, że powinniśmy spuścić z tonu i nie oczekiwać niesamowitych wyników. - Trzeba dać im czas, żeby wszystko zaczęło pracować.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Szanse Roberta Kubicy w zespole Williamsa? Musimy zejść na ziemię

Kościuszko dodaje, że trudno z naszej perspektywy oceniać sytuację w zespole. Jednak samo odejście Paddy'ego Lowe'a, dyrektora technicznego, praktycznie w przeddzień sezonu, to nie jest często spotykana sytuacja. - Widać, że klimat w zespole nie jest najlepszy. Zresztą Claire Williams przepraszała za to, że bolid nie był dostarczony na początek testów przedsezonowych. Takie rzeczy nie powinny się dziać. Przecież to wszystko kręci się wokół ogromnych pieniędzy i oczekiwań. Mówimy o królowej motorsportu - zaznacza rajdowiec.

Kościuszko nie patrzy jednak na Williamsa w samych ciemnych barwach. Podkreśla, że doświadczenie Kubicy wygra. - Na pewno przeanalizował sobie wszystkie za i przeciw. Ostatecznie decyzja o startach musiała być dla niego korzystna. Już sam powrót do ścigania jest niesamowity i musiał przed sezonem sprawdzić wszystkie możliwości techniczne, jakie będzie mieć zespół na przestrzeni roku, a nie tylko paru pierwszych wyścigów. Znając jego upór i dążenie do osiągnięcia celu, krok po kroku będzie realizować swoje założenia - twierdzi kierowca rajdowy.

Williams podsumował treningi. Kubica bez oczekiwań >>

Sytuacja w Formule 1 zawsze jest dynamiczna. Bolidy, którymi będą dysponować kierowcy w dalszej części sezonu, na pewno będą różnić się od tego, co widzimy teraz. Tak przynajmniej twierdzi Kościuszko.

- Samochody są ciągle rozwijane, układ sił może się zmieniać. Historia Formuły 1 pokazuje, że trudno dominować jednym bolidem przez cały sezon. Na to ma wpływ wiele czynników. Miejmy nadzieję, że Robert i jego zespołowy kolega dostaną szansę walki o wyższe lokaty. Strata czterech sekund do Hamiltona nie napawa optymizmem, ale uspokójmy nasze zapędy. Wszyscy chcemy oglądać zwycięskie wyścigi Roberta. Na razie cieszmy się jednak tym, że mamy reprezentanta w Formule 1 - apeluje krakowianin.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy w ciągu całego sezonu Robert Kubica znajdzie się w czołówce wyścigu F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Jarek Stec Zgłoś
  Slynny kierowca kosciuszko .chyba kierowca tira o slynnym nazwisku
  • Tomasz Kapuścińki Zgłoś
   Panie Kosciuszko ! Nie rób pan z ludzi wała !. Wiliams od lat jest słaby i nic nie wskazuje, żeby teraz coś się poleszyło . Bolid niedopracowny ale wszystko dotrze się w trakcie ? Nawet
   Czytaj całość
   dziecko wie, że w trakcie sezonu żadne zmiany konstrukcyjne nie wchodzą w grę a silniki przed sezonem są plombowane. Bardziej prawdopodbne jest, że to Wiliams nie będzie kończył wyscigów niż że kogoś dogoni
   • Paweł Tomecki Zgłoś
    Claire out.... Ktoś tam niezłą kasę na lewo ciągnie.... Ekipa potrzebuje człowieka z charyzmą... Ja wiem, że to jest marzenie Franka, żeby jego córka prowadziła interes ale chyba
    Czytaj całość
    nie tędy droga.... Mam tylko nadzieję, że KUB się pokaże i trafi gdzieś wyżej....Kubica mówi, że części zamiennych nie mają.....
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL